Výstava: Čo tie naše rúčky dokážu“

autor: | 20. října 2016 | Informace, Kultura, sport a turistika, Občan a podnikatel

 

V sobotu 15. 10. 2016 byla slavnostně zahájena výstava enkaustických obrázků Alice Bindové a jejích svěřenců, dětí předškolního věku. Výstavu obrázků, které jsou malovány speciální metodou zvanou enkaustika, si můžete v našem muzeu prohlédnout do 13. listopadu 2016.

 

Lektorka enkaustiky a zároveň učitelka v mateřské škole v Nové Bani Mgr. Alica Bindová vymyslela projekt: „Čo tie naše rúčky dokážu“. Cílem projektu bylo seznámit předškolní děti s výtvarnou metodou malby enkaustickým voskem a nechat je tak vyjádřit pocity a nálady pro ně vzrušujícím a zábavným způsobem. 23 dětí ve věku od 4,5 do 6 let tak v průběhu školního roku 2014 – 2015 dávalo průchod své kreativitě a vytvářelo pomocí enkaustické žehličky svá díla.

 

Výsledek práce dětí byl natolik povedený, že proběhla výstava v Pohronském muzeu v Nové Bani. Na základě velkého zájmu a nadšení nejen dětí, ale i rodičů, rozhodla se Alica Bindová rozšířit projekt o vydání knížky, kterou nazvala stejně, jako celý projekt: „Čo tie naše rúčky dokážu“.

 

A  tyto dětská díla můžete nyní vidět na výstavě v Mimoni. Mimo dětských děl uvidíte i práce samotné lektorky enkaustiky Mgr. Alice Bindové.

 

dsc_1057