V sobotu proběhl 7. ročník Mimoňského masopustu

autor: | 9. února 2016 | Informace, Kultura, sport a turistika, Město a úřad, Občan a podnikatel

Za krásného počasí se konal v sobotu 6. února 2016 na náměstí 1. máje již 7. ročník Mimoňského masopustu. První návštěvníky přivítalo náměstí plné stánků s nejrůznějším zbožím. Program začal cirkusovým představením, které prostřídala hudba místní kapely Vosty Band. Mezi nejfotografovanější účastníky patřila opička Žofinka, která děti naprosto uchvátila.
V poledne si mnozí pochutnávali na zabijačkových pochoutkách z jatek Váša a rodiče nechali děti vyřádit na atrakcích. Po 13. hodině nasedla kapela Squadra Azura na kočár z Hřebčína Mimoň a průvod masek se za vyhrávání kapely vydal na okruh z Mírové do Malé ulice. Po jeho návratu předal starosta města symbolický klíč od města maskám a odehrály se i další scénky typické pro masopust – porcování kobyly a pohřbívání hlouposti. Byly odměněny vybrané masky, soutěžilo se, kapela hrála, pro děti byla připravena ještě pohádka Divadla Krtek a program Honzy Poplety, který celý den i moderoval.
Odbor kultury děkuje všem, kdo se na organizaci masopustu podíleli, i návštěvníkům, kteří přišli v maskách, protože bez nich by to nebyl masopust!

Foto Hloupá (6)

Foto Hloupá (8)