Říjnová kulturní pozvánka do DKR

autor: | 21. září 2015 | Kultura, sport a turistika

Dům kultury Ralsko vás v měsíci říjnu zve na:

Výstava: Tváře a postavy

1. 10. – 22. 11. 2015

Tváře a postavy lidí, kteří prošli při různých životních příležitostech českolipskými fotografickými ateliéry a jejichž podoba byla navždy zachycena na snímku. Ze zachovaných alb a zarámovaných portrétů byla ze sbírek Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě vybrána kolekce 7 panelů s díly z konce 19. a počátku 20. století, která představuje profil činnosti některých fotografických ateliérů z České Lípy a Mimoně.

Výstava je přístupná jen v době konání kulturních akcí nebo při hromadných návštěvách po domluvě na tel.: 487 805 003.

Život na baru – šansonový recitál Petry Hapkové a klavíristy Patrika Ulricha

Sobota 10. října 2015 od 20:00 hod.

Vstupné 80 Kč, bez předprodeje

Když se Petra Hapková před pár lety rozhodla, že bude žít definitivně v Čechách, jako rozená Italka se českým textům dlouho bránila. Přesto, že vyrůstala na hudbě svého otce, nedokázala si sama sebe představit, že se tomuto žánru bude také věnovat. Uvědomovala si, jak je to těžké. Náhle a nečekaně se však díky svému tatínkovi seznámila s takřka neznámým hudebním skladatelem a klavíristou Patrikem Ulrichem. Jeho šansonové a kabaretní písně, ale i romance Petru zaujaly natolik, že se rozhodla zkusit něco nového. V kombinaci s velmi talentovanou začínající textařkou Hankou Rubišarovou vznikla takřka neplánovaná zpověď mladé ženy, která však zažila už tolik, že si může dovolit o tom zpívat. S klavírním doprovodem Patrika Ulricha tak Petra navazuje 80 minutovým recitálem na hudební styl svého tatínka Petra Hapky.

Taneční zábavy pro seniory

Středa 14. října 2015 od 15:00 hod.

Vstupné zdarma – srdečně zve SPOZ.

K tanci i poslechu hraje Vivasong.

Ray Cooney / John Chapman: Do ložnice vstupujte jednotlivě

!!! Pátek 16. října 2015 od 20:00 hod.

Vstupné 270 Kč.

Předprodej v městské knihovně a v městském muzeu.

Divadelní komedie (Divadelní společnost Háta). Šéfredaktor a spolumajitel nepříliš prosperujícího nakladatelství dětské literatury Philip Markham se svou ženou Joanou původně plánovali strávit večer mimo domov. Byt proto hodlá k jednomu ze svých četných mimomanželských záletů využít Philipův obchodní společník Henry Lodge… Netuší ale, že za stejným cílem k Markhamovým směřuje jeho žena a Joanina kamarádka Linda, která se rozhodla nevěru Henrymu oplatit. Tatáž ložnice má také posloužit k milostným hrátkám mladému bytovému architektovi Spenlowovi, který v současné době sídlo Markhamových zvelebuje… Velkolepému zmatku však nasadí korunu populární autorka knížek pro děti, která se v bytě objeví nečekaně a chce svěřit vydání svého díla právě nakladatelství, které patří Henrymu a Philipovi. Pro jejich skomírající podnik by to znamenalo záchranu. Dotyčná paní je však nesmlouvavě mravopočestná. Kdyby zjistila, co se tu doopravdy odehrává, jejich naděje by se zhroutily…

Hrají:

Philip Markham:  Lukáš Vaculík

Joanna Markhamová: Mahulena Bočanová – Kamila Špráchalová

Henry Lodge: Pavel Nečas – Martin Zounar

Linda Lodgová: M.Absolonová – A.Gondíková – K. Lojdová

Silke Hauserová: Jana Birgusová – Sandra Černodrinská

Alistair Spenlow: Filip Tomsa

Walter Pangbourne: Zbyšek Pantůček – Martin Sobotka

Olivie Harriet Smithová: Ivana Andrlová – Olga Želenská

Slečna Wilkinsová: Jana Zenáhlíková – Vlasta Žehrová

Halloween – strašidelná show

Neděle 1. listopadu od 15:00 hod.

Dětská diskotéka, soutěže a jiná zábava (plná kartička s razítky z Bludičkové noci v Zámeckém parku  slouží jako volná vstupenka pro 1 dítě a 1 dospělého, ostatní vstupné  30 Kč.) Těší se na vás Myš a Maš a animátor, který bude zdarma malovat na obličej!