Plavání ve Stráži pod Ralskem má již více než dvacetiletou tradici

autor: | 20. prosince 2018 | Informace, Kultura, sport a turistika, Občan a podnikatel

Plavání ve Stráži pod Ralskem má již více než dvacetiletou tradici. Za ten čas vychovali trenéři celou řadu vynikajících plavců. Úspěchy zaznamenali plavci i na závodech pořádaných tímto oddílem v termínu 24.-25.11.2018, za účasti 120 plavců a 30 trenérů z celkem 10 oddílů, od předškolních dětí až po dorostence i dospělé.
V rámci dvoudenního soutěžení se uskutečnily i závody o Pohár města Mimoně a Pohár města Stráže pod Ralskem.
Pro domácí plavce byly závody velice úspěšné, několik z nich si vyplavalo tzv. Neptuna (umístění v kategoriích). Na stupních vítězů se v různých kategoriích umístily i domácí naděje: Jaroslava Kovářová, Ondra Kováč, Sebastian Heidrich, Jiří Hruška, Kryštof Srdínko, Jan Procházka.
Jaroslava Kovářová a Jiří Hruška se navíc nominovali na mistrovství ČR. (Pohár desetiletého resp. jedenáctiletého žactva)
Všichni plavci byli po celé dva dny úžasní. Chválím nejen jejich plavecké výkony, ale i disciplínu, se kterou k závodům přistoupili. Všem děkuji za skvělou reprezentaci a gratuluji k úspěšným závodům!
Poděkování patří i manželům Skalníkovým, kteří se celé roky ve volném čase věnují dětem všech věkových kategorií.
Za město Mimoň
Jaroslava Bizoňová