Placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO nebo e-mailem

autor: | 21. prosince 2017 | Informace, Občan a podnikatel

Finanční správa již v předchozích zdaňovacích obdobích zavedla službu placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail. Poplatníci, kteří mají u České pošty zřízeno spojovací číslo SIPO, tak mohou platit daň z nemovitých věcí jednoduše a bez starostí. Pokud má poplatník nastaveno placení SIPO z bankovního účtu, po přihlášení k této službě se mu daň každoročně automaticky strhne z účtu.
Poplatníci, kteří nevyužívají SIPO, mohou požádat o zaslání informace pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail. Každoročně pak obdrží před splatností první splátky e-mailovou zprávu s kompletními informacemi pro placení daně. Tato informace obsahuje obdobné údaje, jaké jsou nyní uvedeny na složence, tj. informace o výši stanovené daně, výši nedoplatku/přeplatku a údaje pro placení daně včetně QR kódu, umožňujícího platbu daně prostřednictvím internetového bankovnictví nebo mobilních platebních aplikací.

Tyto služby byly zavedeny z důvodu snížení nákladů na každoroční rozesílání složenek na zaplacení daně z nemovitých věcí.

Tisková zpráva – Platba daně z nemovitých věcí jednoduše přes SIPO nebo na základě zasílání údajů e-mailem

Oznámení SIPO

Žádost emailem