Oslavy Dnů města Mimoň 2015

autor: | 3. července 2015 | Informace, Kultura, sport a turistika, Občan a podnikatel

V předvečer oslav, v pátek 26. června, předal starosta města v obřadní síni městského úřadu Cenu města Mimoň za rok 2014 celkem 8 osobám. Mezi nimi byli např. Božena Krédlová nebo Jiří Pačinek. V hlavní den oslav, v sobotu 27. června, se na náměstí 1. Máje objevilo velké pódium, spousta atrakcí, několik stanů se sezením a stánky plné občerstvení i jiného zboží. Návštěvníci si tak mohli dostatečně užít celodenní program, v rámci kterého byl připravený kabaret pro děti, Duo Adamis, Pohádková superstar s Yvettou Blanarovičovou, Jiří Helekal, Petr Martinák, Josef Alois Náhlovský se skupinou Kozí bobky, Milan Schelinger Band, Adam Mišík a kapela Burma Jones s Bohoušem Josefem. Překvapilo i Radio Contact, které mezi diváky poslalo několik papírových šipek se zajímavými odměnami, o které se místy strhl docela i boj. A kdo měl chvilku, mohl si zajít do Domu kultury Ralsko prohlédnout interaktivní výstavu Poznávej se!, nebo se podívat do Městského muzea na výstavu litografií Emmy Srncové či navštívit areál Božího hrobu. Den zakončil mohutný ohňostroj. V rámci oslav se ještě v neděli konal v Božím hrobě koncert skupiny Jauvajs. Irská hudba ve folkovém provedení přilákala nezvykle velký počet návštěvníků.

Den města 1

Den města 2