Nepřetržitá výluka na železniční trati Benešov nad Ploučnicí – Česká Lípa – Liberec

autor: | 14. srpna 2018 | Informace, Občan a podnikatel

Provozovatel dráhy Správa železniční dopravní cesty, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati 086 Benešov nad Ploučnicí – Česká Lípa – Liberec, která bude probíhat v úseku Jablonné v Podještědí – Mimoň ve dnech 28. srpna 2018 od 7:20 hod. až 29. srpna 2018 do 17:20 hod..

Účelem této výluky jsou opravné práce na železničním svršku ve vyloučeném úseku a oprava žel. přejezdu u zastávky Velký Grunov.

Dopravce České dráhy, a. s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením:

Doprava je z důvodu uzavírky silnice II/270 v Jablonném v Podještědí po dobu výluky organizována podle výlukového jízdního řádu.

Rychlíky jsou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Jablonné v Podještědí – Česká Lípa hl. n. a opačně bez obsluhy zastávky Mimoň. V úseku Mimoň – Česká Lípa hl. n. a opačně jsou vedeny vlaky dle pravidelného jízdního řádu. Cestující do/z Mimoně ve směru od/do Liberce (Jablonného v Podj.) budou přepraveni osobními vlaky v úseku Mimoň – Česká Lípa hl. n. a opačně a náhradní autobusovou dopravou v úseku Jablonné v Podještědí – Česká Lípa hl. n. a opačně.

Spěšné a osobní vlaky jsou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Jablonné v Podještědí – Česká Lípa hl. n. a opačně bez obsluhy zastávek v celém úseku. V úseku Mimoň – Česká Lípa hl. n. a opačně jsou vedeny vlaky dle pravidelného jízdního řádu.
Zastávky Velký Valtinov, Brniště, Velký Grunov, Pertoltice pod Ralskem jsou obsluhovány zvl. linkou náhradní autobusové dopravy, která bude mít přípoje od/k vlakům v Rynolticích.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
Jablonné v Podještědí – před staniční budovou (Švermova ulice)
Velký Valtinov – na silnici III/26834 u odbočky k žel. zastávce
Brniště – na silnici III/27011 na autobusové zastávce „Brniště, žel.st.“
Velký Grunov – na silnici II/2709 na autobusové zastávce „Brniště, Velký Grunov, Mitop“
Pertoltice pod Ralskem – na silnici III/2708 na autobusové zastávce „Pertoltice pod Ralskem, statek“
Mimoň – před staniční budovou

Česká Lípa hlavní nádraží – v Bulharské ulici před novou staniční budovou

Upozornění
U všech vlaků nebudou v úseku s náhradní autobusovou dopravou garantována služba uvedená v jízdním řádu tzn. „Vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku“, „Přeprava spoluzavazadel“ a „Úschova během přepravy“. Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy.

Za případné komplikace způsobené výlukami se předem omlouváme.

Výlukový jízdní řád