Napište nám

autor: | 16. května 2014 | 465 komentáře(ů)

Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že rubrika „Napište nám“ neslouží jako diskuzní fórum.
Zveřejňovány budou pouze dotazy a odpovědi týkající se činnosti úřadu, správy a údržby majetku, upozornění na vandalismus, dotazy týkající se plnění rozpočtu, plánovaných investic apod. Děkujeme za pochopení.
Novotný Petr

Dobrý den. Tento týden bude Zastupitelstvo Mimoně schvalovat mj. materiály k převodu jmění Mimoňské komunální. Zastupitelé budou schvalovat i níže uvedený odstavec. Můžete toto znění okomentovat a vysvětlit? Děkuji.
Zastupitelstvo města Mimoň nevyžaduje seznámení se změnami jmění zúčastněné společnosti, ani nežádá informace,
které se týkají ostatních osob zúčastněných na přeměně, ani nepožaduje přezkoumání projektu převodu jmění znalcem.
Zastupitelstvo města Mimoň se vzdává práva na zaslání všech dokumentů stanovených zákonem o přeměnách pro
převod jmění

Dobrý den,
pokud chcete znát odpovědi, přijďte na Zastupitelstva města Mimoň, kde bude přítomen právník, který sepisoval toto usnesení a zde Vám bude vše vysvětleno.
K otázkám na body ZaMě jsou k dispozici zastupitelé na zastupitelstvu v diskuzi.

Petr Král
starosta

Martin Martinček

Dobrý den,
chtěl bych touto cestou upozornit a současně poprosit o pomoc pro opuštěná koťata, která přežívají v polorozpadlém domě čp. 139 na rozmezí ulic Svébořická a Hvězdovská (dle katastru nemovitostí je tento dům ve vlastnictví města Mimoň). Jedná se o dvě koťata a velkou kočku, pravděpodobně jejich matku. Již asi měsíc je s lidmi z okolí přikrmujeme.
Prosím o reakci, jak je možno ze strany městského úřadu pomoci.
S pozdravem
Martin Martinček

Dobrý den,
děkujeme za Vaše upozornění. Informace byla předána strážníkům MěPol, kteří již dnes provedli kontrolu na místě. Výsledek zjištění bude předán k dalšímu řešení.

Gabriela Ježková
referent správního odboru

Milan

Zajímám se o kompostér.Ještě platí ta nabídka z před několika měsíců? Mohli byste případně poskytnout bližší informace?

Dobrý den,

Před několika měsíci byl zjišťován zájem ze strany občanů o kompostéry. Jednalo se o prvotní podklady pro přípravu žádosti o dotaci z OPŽP, která je připravována ve spolupráci s Mikroregionem Podralsko. Tyto podklady jsem již předala ke zpracování. Z těchto důvodů již nepřijímám další nové zájemce o kompostér. V případě zájmu si mohu vzít kontakt pro případ, že by někdo z přihlášených občanů o kompostér neměl zájem. Pouze tedy jako náhradník. Přihlásilo se 125 zájemců a již mám evidovaných 7 náhradníků.
Kompostéry budeme přidělovat, pouze pokud získáme dotaci, předpokládáme v roce 2020.

Jaroslava Vítková, DiS.
referent ŽP

Novák

Proč zmizely telefonní budky po celém městě? Je nějaká náhrada za tyto automaty nebo alespoň některý zůstane? Bude tuto službu provozovat opět pošta jako v dobách předrevolučních nebo to zajistí nějaký nový operátor? Být odkázán čistě na mobilní sítě mi příjde dost neuvážené, řada občanů na tyto telefonní budky spoléhá a jsou jedinou možností komunikace.

Dobrý den, pane Nováku.
Bohužel umísťování tel. budek nespadá do kompetence města. Budky ve městě provozuje společnost O2 Czech Republic, a.s. Společnost pravděpodobně vyhodnotila, že nejsou dostatečně využívané, proto přistoupila k jejich rušení. Ve městě jsou nyní k dispozici budky např. naproti kinu nebo na náměstí. Jejich náhrada se neplánuje.

Petr Král
starosta města

Dana

Proč byla tak moc omezena provozní doba muzea??? Myslím, že na výstavy se chodí celý rok a možná i více v zimě, kdy není tolik venkovních aktivit.

Dobrý den,

V Letošním roce jsme se zaměřili na návštěvnost a hospodárnost muzea v zimních měsících a po vzoru ostatních muzeí jsme upravili otevírací dobu.
Věřím že zaměstnanci kultury připraví kvalitní „mimozimní“ program pro muzeum, který bude zajímavý jak pro dětské, tak dospělé návštěvníky.

J. Bizoňová

Petr Sedláček

Bohužel zde nelze přidat foto ale i tak se ptám, proč v den státního smutku 12.1.2019 nebyla na sídle Městského úřadu státní vlajka „na půl žerdě“, když na budově KD Ralsko bylo vše správně. Jedná se snad o pohrdání města ? Foto mohu kdykoliv dodat

Vážený pane, veškeré informace k vyvěšení státního a černého praporu jsme vám poskytli na sociální síti. Nicméně vám to shrnu ještě zde. Městský úřad v Mimoni nevyvěsil státní vlajku na půl žerdi, jelikož Městský úřad nedisponuje stožárem, na který se pomocí lanka vyvěšuje vlajka. Městský úřad má na budově pouze dva držáky na prapor, prapor je definován tak, že je navlečen rukávem na žerď, která je umístěna v držáku. Dle § 9, odst. h) zákona č. 352/2001 Sb., o užívání státních symbolů, v platném znění, není možné prapor vyvěsit na půl žerdi, to znamená, že na DKR byl prapor vyvěšen… Číst vice »

Petr Sedláček

Ještě prosím pane Bc o info, proč dne 12.10.2019, tedy v den státního smutku od cca 16.hodiny do 24:00 hodin nikde černá vlajka nebyla. A nestačí mi vysvětlení, že Vláda Čr takovou výzdobu pouze doporučuje. Čí byla iniciativa černý prapor během tohoto dne odstranit a českou vlajku tam ponechat?
Samozřejmě mi nejde o vlajky, ale o důstojnou reakci města k dní státního smutku, což v některých českých městech příkladně dokázali.

Vážený pane Sedláčku,

Vlajka, respektive prapor byl vyvěšen po dobu trvání pietních aktů pro zesnulého umělce. Po ukončení aktů byl černý prapor sejmut. Vzhledem k tomu, že vyvěšení bylo (jak píšete) pouze doporučením, tak i přesto město Mimoň prapor vyvěsilo po dobu pietních aktů. Důstojná reakce města byla umělci prokázána i tím, že bylo poskytnuto místo na Náměstí 1. Máje, kterou sloužilo jako pietní. Na závěr sděluji, že město Mimoň žádnou chybu neudělalo a zároveň důstojně vzdalo čest zemřelému umělci.

Bc. Matyáš Kabeš, Dis.
vedoucí správního odboru