Napište nám

autor: | 16. května 2014 | 509 komentáře(ů)

Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že rubrika „Napište nám“ neslouží jako diskuzní fórum.
Zveřejňovány budou pouze dotazy a odpovědi týkající se činnosti úřadu, správy a údržby majetku, upozornění na vandalismus, dotazy týkající se plnění rozpočtu, plánovaných investic apod. Děkujeme za pochopení.
Petr Sedláček

Omezené parkování v centru, super rozhodnutí zejména pro ty, co důvody pochopí. Denně jsem ve městě a od středy je to pohoda.Dlouho se o tom mluvilo a toto řešení je asi nejlevnější a na 100% účinné.

Eva Eliášová

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli byste mohli zvážit instalaci zábrany na přechod směrem od náměstí k pekárně. Často se mi stává, že auta jedoucí z Malé ulice odbočují na náměstí už v místě přechodu a dokonce i z náměstí touto cestou někteří vyjíždějí a to V jednom případě i přesto, ze s kočárkem jdu okolo nich. Je to velmi nebezpečné, jestli je to možné, prosím, vezměte můj dotaz v potaz. Například pod Letnou u Zahrádek je velice elegantní řešení bránicí vjezdu aut, za to mimochodem touto cestou také děkuji.
Eva

Dobrý den,
příští rok se bude rekonstruovat celé náměstí, kdy nyní se zpracovává projekt a již by se tyto věci neměly stávat.

Petr Král
starosta města

Eva Eliášová

Děkuji za rychlou odpověď, nicméně “příští rok”, to je přeci jen dlouhá doba a muže se do té doby stát klidně neštěstí. Věřím, ze nejen já, ale i ostatní občané by se možná cítili bezpečněji, kdyby na tuto situaci občas dohledl městský strážník a zábana také není drahá záležitost, stojí okolo 1500,- a jako dočasné řešení mi to připadá v poměru cena x bezpečí jako rozumná věc.
Celkově dopravní situace v této oblasti je katastrofální a jsem ráda, ze se město snaží tento problém pomalu řešit. Díky, E.

Dana Zvolánková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat proč nefunguje záložka mapový portál.
Děkuji

Dobrý den,
dotaz byl zaslán poskytovateli web. stránek.
Děkujeme za upozornění.

Jaroslav Stehlík

Vandalismus na pozemcích kolem gymnázia.
Dobrý den, touto cestou upozorňuje na neustále se opakující vandalismus v okolí gymnázia v Mimoni, zejména na zpevněné ploše u plotu. Prakticky denně se tam objevují nové odpadky, na velké ploše je rozbité sklo, atd. což lze doložit fotodokumentací i osobní návštěvou. Jistě není problém, a to i vzhledem k záznamům z kamery, zjistit, kdo tam vandalismus působí. Zaráží mě neochota ze strany města a městské policie tuto situaci proaktivně řešit. Prosím o jasné sdělení, jak bude město a městská policie postupovat.

Dobrý den,
nejdříve jsme řešili na tomto místě nepořádek od řidičů nákl. vozů, který jsme vyřešili dopravní značkou zákazem vjezdu.
O tomto nepořádku, který popisujete, víme, nyní řešíme zatáčku k Letné, kde po schválení, budou umístěny zátarasy dle zákona.
Nepořádek pravidelně uklízí pracovní četa, ale mrzí mě, že v tu dobu, kdy se zde seskupují vandalové a občané to vidí, že nezavolají buď Městskou policii nebo přímo Policii ČR – linku 158.

Co se týče kamer, na tomto místě nejsou instalovány, ale vzhledem ke zvýšené aktivitě osob, které zde činí nepořádek, o tom uvažujeme.

Petr Král
starosta města Mimoň

Dobrý den.
K Vaší stížnosti mohu uvést, že hlídka MěPo na parkoviště za gymnáziem jezdí pravidelně, během každé služby. Střepy byly odklizeny a žádné nové odpadky kolem plochy nejsou. Poslední kontrola byla provedena o víkendu v nočních hodinách. V současné době se zvažuje instalace odpadkových košů na ploše. Co se týká kamerových záznamů, tak tyto nejsou k dispozici, vzhledem k tomu, že tento prostor není monitorován. Jediné, co v tomto případě muže hlídka dělat jsou častější kontroly uvedeného prostoru.
Děkuji za pochopení.
Miroslav Krajíček, velitel MěPo Mimoň.

Zuzana

Dobrý den, chtěla bych požádat o vyřešení dopravní situace od křižovatky bývalé videopůjčovny(Tyršovo nám.) směr Hvězdovská ulice po nám.J.Fučíka. Auta parkují v tomto úseku Hvězdovské ulice po obou stranách. Průjezd autem je často velmi složitý( o zrcátka). Auta parkují často až do křižovatky u bývalé videopujčovny pana Kaisra. Když jedno auto čeká, aby vyjelo z Hvězdovské ulice, tak druhé se vedle něj nevejde, aby projelo a musí čekat v křižovatce, kvůli stojícím autům. Často se i tvoří kolony až ke kruhovému objezdu.Tato silnice při zaparkování aut v obou směrech určitě nesplňuje rozměry dané zákonem.

Dobrý den,
město Mimoň připravuje projekt, který neutěšenou situaci v ul. Hvězdovská odstraní s výhledem do dvou let. Vaše žádost bude prozatím řešena zjednosměrněním za podmínky udělení souhlasů Rady města Mimoň, příslušných orgánů státní správy a Krajské správy silnic Libereckého kraje.

Jiří Jech, ref. OVDZaŽP MěÚ Mimoň

Zuzana

Děkuji za odpověď

Marie Belingerová

Děkuji touto cestou za skácení napadených smrků u Falconu, byla jsem si jistá, že starosta pan Petr Král , co slíbí ,je-li to možné, vždy splní. Ještě jednou děkuji .