Napište nám

autor: | 16. května 2014 | 484 komentáře(ů)

Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že rubrika „Napište nám“ neslouží jako diskuzní fórum.
Zveřejňovány budou pouze dotazy a odpovědi týkající se činnosti úřadu, správy a údržby majetku, upozornění na vandalismus, dotazy týkající se plnění rozpočtu, plánovaných investic apod. Děkujeme za pochopení.
Minaříková Jaroslava

Dobrý den,
chci se zeptat do kdy bude ještě uzavřen městský hřbitov. Dle mimořádného opatření MZDR č.j. MZDR 13361/2020-3/MIN/KAN, poslední změna 1.4.2020 (bylo už v předchozím ze dne 30.3.2020) není provozování pohřebiště zakázáno. Děkuji

Dobrý den.
Pohřebiště v Mimoni je od 6.4.2020 otevřené bez služeb (WC bude uzavřeno, omezení půjčování nářadí).
Nezapomínejte i zde dodržovat nařízená opatření, noste roušky, dodržujte odstup.

Jaroslava Vítková, DiS.

Šulcová Věra

Dobrý den, zdá se mi, že informovanost ohledně dění v Mimoni v této krizové situaci je velmi špatná. Osobně chodím pro info na weby a facebook okolních měst a obcí. Dělá se tu, krom vhození letáků pro starší občany něco? Organizuje město s dobrovolníky šití roušek pro ty, kteří neumí, nemohou? atd… Nejsem jediná, kdo se nad neinformacemi pozastavuje. Z webu jsem se dozvěděla, že se zavřel úřad a středisko, upřímně to zas není mnoho informací. Nevím, je to obraz našeho města? Pokud ano není vůbec lichotivý. Prosím, apelujte na občany, žádejte o spolupráci, možná budete překvapeni.

Ahoj Věro, veškerá pomoc lidem ve městě Mimoň je organizována Sociálními službami města Mimoň. Dobrovolníci z řad občanů i úředníků nakupují lidem, rozváží obědy i roušky všem potřebným. Informace o tom jsme vytiskli a roznesli do schránek spolu s informacemi o fungování Zdravotního střediska. Dále veškeré informace pro občany denně hlásíme rozhlasem, protože ne každý má přístup na počítač a internet.. Jelikož si lidé stěžovali, že nechtějí 2x denně poslouchat informace v rozhlase, snížili jsme četnost na 1 vysílání za den. Každou novou informaci vyvěšujeme na oficiální stránky města Mimoň a oficiální FB stránky, paní Kapičková o všem informuje na… Číst vice »

Milan

Těm proslovům z městského rozhlasu není lautr rozumět.Snad by pomohlo najít hlasatele s normálním hlasem,případně vyměnit hardware.

Dobrý den,
je pravda, že na některých místech v Mimoni je rozhlas rozbitý. Během tohoto týdne by měl být opraven. Děkujeme za pochopení.

Petr Král

nevyspalí

Dobrý den . Vážení zástupci města zajímalo by mne kdo rozhodl o tom že bude městský rozhlas vysílat v dopolední době a pozdní odpolední době . Dříve než na korona virus chcípnu na tu bábu z rozhlasu která má delší a delší projev navíc ještě neaktuální. Uvědomte si že jsou lidé co pořád chodí do práce na noční směny a vaše vysílání je nenechá po noční směně ani vyspat. Už 14 dní táhnu noční a týden mě pravidelně budí ta hrůza z rozhlasu . Spánek je základní složkou pro zdraví a posílení imunity která je v současné době tak důležitá… Číst vice »

Dobrý den,
děkujeme za podnět. Hlášení rozhlasu zrušit zcela nemůžeme, protože všichni občané nemají možnost využívat jiné informační kanály jako je např. internet. Hlášení 2x denně probíhalo jen mimořádně minulý týden. Nyní už budou hlášení probíhat v běžném čase – po a čt v 15:30 hod.

Petr Král

Petr Sedláček

Dobrý den, můj dotaz se týká humanizace dolní části Sídliště pod Ralskem, konkrétně úseku silniční komunikace mezi č.p. 571 a č.p. 527. Jedná se o zhruba 150 metrů, kde je naprostá absence chodníku. Tento zde nebyl ani v minulosti a dalo se předpokládat, že zmiňovaná humanizace tento nedostatek odstraní. Opak je pravdou, dle informací u zhotovitele úprav. Prosím tedy o vyjádření, proč v tak frekventovaném místě, kde denně chodí lidé např. k obvodnímu či zubnímu lékaři, kde chodí školáci z celého dolního sídliště na horní do a ze školy, kde denně jezdí vozíčkáři z Pečovatelského domu ve Vranovské ulici. Jsou… Číst vice »

Dobrý den,
tento úsek je v plánu, ale na některé věci z opravy dolního sídliště je potřeba stavebního povolení, a proto se loni tento chodník zadal projektantovi, aby jej naprojektoval a nyní se na tuto věc bude žádat stavební povolení. Dle mého názoru bude toto připravené nejdříve na podzim, a proto se tento chodník bude dělat až příští rok.

Petr Král

Petr Sedláček

děkuji za rychlou, i když ne moc radostnou odpověď

Novotný Petr

Dobrý den. Na konci posledního Zastupitelstva Starosta oznámil, že Město, resp. Komunálka prohrála soudní spor s bývalým ředitelem Komunální společnosti. Můžete občany Mimoně informovat konkrétněji?
Např. kdo podával trestní oznámení a za jakým účelem, jaký byl verdikt soudu, jaké byly náklady řízení a kdo tyto náklady zaplatí, zda bude město požadovat náhradu škody po podavateli trestního oznámení apod.

Dobrý den, pane Novotný. Nebylo podáno trestní oznámení, ale bylo vedeno řízení před občanským soudem. Nové představenstvo MK, a.s. jednalo podle zákona o korporacích, neboť se musí chovat jako řádní hospodáři, aby se nedostali do potíží se zákonem. Bývalému řediteli MK, a.s. bylo za rok vyplaceno na odměnách přes 530 tis., a tak se ani nemůžeme divit, že došlo na podání podnětu na zahájení řízení před občanským soudem. Možná byste se měl zeptat svých spolustraníků z Mimoňské obrody, proč jim takové odměny vyplatili, když majetek MK, a.s. klesl o víc jak 50 milionů, nájemníci mají plesnivé byty, střechami jim teče… Číst vice »

Jaromír Plíva

Dovolím si jako člen představenstva zaniklé a.s. MK Mimoň zareagovat. Minulé představenstvo ve složení pán Jirutka, Zubko, Starý, Chýle na svém úplně posledním zasedání představenstva schválilo v mimořádném bodě mimo program odcházejícímu řediteli MK na vlastní podnět odstupné ve výši desetinásobku základní měsíční mzdy. Při prodloužení smlouvy až do jejího konce i přes neustále se opakující se dotazy zda po odchodu ředitele MK nás nečeká nějaký kostlivec ve skříni jsme jako představenstvo byli ubezpečováni, že ne. Bohužel opak byl pravdou a několik minut před ukončením pracovního poměru nám odcházející ředitel oznámil, že mu bylo schváleno toto odstupné. Rozhodnutím představenstva na… Číst vice »