SENIORSKÁ OBÁLKA

autor: | 7. května 2020

Zpět na stránku „Potřebuji si vyřídit“

V Libereckém kraji se úspěšně rozjel celonárodní projekt Seniorská obálka
Na základě spolupráce s projektem Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí se i město Mimoň připojilo k distribuci Seniorské obálky pro naše občany.

Seniorská obálka, nebo též I.C.E. karta, je karta, která obsahuje důležité údaje o zdravotním stavu osoby. Je určena především seniorům a osobám zdravotně postiženým, kteří žijí sami. Může jí však využít každý občan, který uzná za vhodné, že mu tato karta bude v případě nouze nápomocná.

Zapojení se města Mimoně do tohoto projektu spočívá především v distribuci Seniorské obálky mezi co největší počet občanů Mimoně.

Posláním projektu je výrazně zjednodušit práci všem složkám integrovaného záchranného systému při poskytnutí první pomoci. V případě, že se osoba doma ocitne v krizové situaci, například upadne do bezvědomí, najdou záchranáři na předem určeném místě v bytě osoby (dveře lednice, nebo vnitřní strana vchodových dveří do domu, nebo bytu), kompletní informace o jejím zdravotním stavu, nemocech, kterými trpí, alergiích či užívaných lécích. To záchranářům výrazně pomůže při zákroku. Na kartě také nesmí chybět kontaktní informace na nejbližší příbuzné.

Osobám, kteří tuto kartu vyplní a umístí na určené místo, může Seniorská obálka, respektive informace v ní, zachránit život.
 

Formulář I.C.E. karty i návod k vyplnění:
I.C.E. karta – formulář
I.C.E. karta – formulář k vyplnění v počítači
Pokyny pro vyplnění I.C.E. karty
Leták – co je Seniorská obálka
Video návod pro neslyšící osoby

Informace o Seniorské obálce obdržíte také na telefonním čísle 487 805 022.