Digitální povodňový plán

autor: | 31. ledna 2014 | 0 komentářů

Po zkušenostech s velkou vodou z let minulých byl v 9 městech a obcích Mikroregionu Podralsko realizován projekt Varovný systém ochrany před přírodními živly. Projekt umožní lepší protipovodňovou ochranu obyvatel ve městech a obcích podél Ploučnice a dalších vodních toků Obce a města ,zúčastněné v tomto projektu, byly vybaveny moderní technikou, která obce a města upozorní na blížící se povodňové nebezpečí a přispěje k bezpečnosti jejich obyvatel a jejich majetku.
Projekt Varovný systém ochrany před přírodními živly v Mikroregionu Podralsko byl realizován za finanční podpory Státního fondu pro životní prostředí z Operačního programu Životní prostředí, oblast podpory 1.3.1 Omezování rizika povodní a Fondu soudržnosti .
Jeho náklady činily 15 489 821 Kč.
Povodňové plány jsou využitelné i pro občany jednotlivých obcí ke zjištění aktuálních informací o záplavovém území.

Aktuální informace naleznete na této adrese:

Povodňový portál Libereckého kraje