Kino v Mimoni obnovuje promítání!

autor: | 25. srpna 2016 | Informace, Kultura, sport a turistika, Občan a podnikatel

Digitalizace kina Ralsko v Mimoni je dokončena a od 26. srpna bude obnoveno filmové promítání. Prvním filmem bude v 17,30 Doba ledová: Mamutí drcnutí a od 20,00 hodin akční film Sebevražedný oddíl.

Největší technickou novinkou je první laserový projektor v ČR, ale i kvalitní zvuk ve formátu DOLBY EX 7.1 a nejnovější 3D systém Volfoni Smart Diamond.

Naprosto unikátní je instalace 10m roletového průzvučného plátna s kruhovou polarizací gain 2. Instalace do nosné konstrukce budovy patří k „majstrštykům“dodavatelské firmy D-cinema. Plátno se ale výrazně přiblíží lidem a zvýší se tak jejich obrazový zážitek.

Naší snahou je zvýšení uživatelského komfortu kulturního přehledu, při prodeji a rezervacích vstupenek, proto město uzavřelo licenční smlouvu s firmou TICKETWARE, jejíž systém umožňuje rezervaci a prodej vstupenek přes pokladnu i online, a to nejen pro samotné kino, ale pro všechny akce pořádané odborem kultury. Návštěvník si na nově spuštěné webové stránce www.kulturamimon.cz, která obsahuje veškeré informace o filmech a dalších kulturních akcích pořádaných v Domě kultury Ralsko, přes online systém si zvolí sedadla, která si může zarezervovat, nebo přímo přes internet zaplatí. Přes internet je možné nakupovat více představení najednou, což návštěvníci jistě ocení. Od 1.září 2016 bude možnost sledování našeho programu a nákup vstupenek přes mobilní aplikaci. Více informací pak naleznete na našich facebook a internetových stránkách.

Vzhledem k tomu, že nám minulý měsíc Státní fond na podporu kinematografie schválil žádost o dotaci, tentokrát na výměnu sedadel v kině a pokud ji zastupitelé přijmou, mělo by během příštího roku pohodlí návštěvníků již být dokonalé.

Věříme, že nejen občané našeho města ocení rozšíření možností, jak trávit svůj volný čas.