Informace z oddělení rodiny a sociálních záležitostí – prázdninový výlet

autor: | 11. července 2014 | Město a úřad

Hned počátkem prázdnin uspořádalo oddělení rodiny a sociálních záležitostí Městského úřadu v Mimoni  výlet pro děti z rodin, s nimiž naše  oddělení pracuje. Tentokrát bylo pozváno na výlet 15 dětí z prvních stupňů místních základních škol. Výlet měly děti za odměnu.

Ve čtvrtek 3.7.2014  jsme zavítali do Ekologického centra Střevlík, které je v Oldřichově v Hájích, nedaleko Liberce.  Zde jsme měli objednán program Člověk a kůň. Program v areálu trval  téměř 4 hodiny, cílem bylo uvědomit si dávnou vazbu mezi člověkem a koněm, pochopit chování a potřeby koní. Seznámili jsme se s huculskými koňmi a prakticky si vyzkoušeli, co všechno obnáší péče o koně. Dozvěděli jsme  se mnoho zajímavých informací o těchto ušlechtilých tvorech – o jejich historii, využití, řeči těla, smyslech. Všechny děti se aktivně podílely na úklidu stájí, nikdo se práce nebál, ba naopak byla pro děti zábavou. Za odměnu  okusily pohled na svět z koňského hřebu.

Odpoledne jsme pak s dětmi jeli do nejstarší zoologické zahrady v ČR, do Liberce. Návštěva zahrady se u dětí setkala také s velkým ohlasem.

Na výletě jsme s dětmi byli od rána do pozdního odpoledne. Děti, ač k neunavení, jsme předali rodičům a už začínáme plánovat další aktivity.

Oddělení rodiny a sociálních záležitostí