Dům kultury Ralsko vás zve v měsíci září na:

autor: | 24. srpna 2015 | Kultura, sport a turistika

Taneční kurzy pro dospělé

Zahájení v neděli 4. října 2015 v 18:00 hod. Celkem 8 lekcí. Kurzovné 1600,-/pár.
Přihlášku (ZDE) je nutné  doručit vyplněnou do 15. září do Městské knihovny Mimoň a zaplatit zde kurzovné!
Taneční škola byla založena roku 2008 v tu dobu ještě aktivními tanečníky Jakubem Schneiderem a Terezou Rakovou. Dnes se výuce věnuje Jakub s jeho novou partnerkou Lucií Lešákovou a dalšími asistenty. Hlavní činností taneční školy je pořádání tanečních kurzů nejen pro mládež, ale také pro děti a dospělé. Náplní kurzů je výuka světového tanečního repertoáru (standardní a latinskoamerické tance) rozšířeného o tance, které jsou obvyklé v prostředí naší společnosti.

Eduardo Rovner: Vrátila se jednou v noci (divadelní komedie)

Sobota 12. září od 20:00 h.
Vstupné 290 Kč, při koupi 10 a více vstupenek á 270 Kč. Předprodej v městské knihovně a v městském muzeu.
Starý mládenec Manuel pravidelně chodí ke hrobu své maminky, povídá si s ní a každý týden jí vypráví, co nového se mu přihodilo. Skutečnost si lehce přibarvuje, některé věci raději zamlčí. Když jí jednoho dne oznámí, že se konečně chystá oženit, čeká ho po návratu domů překvapení. Jeho matka Fanny po deseti letech „odpočinku v pokoji“ vstane z hrobu, aby na situaci osobně dohlédla a nevěstu si proklepla. Převzaté představení z Divadla na Vinohradech v Praze. V hlavní roli Václav vydra a Libuše Švormová.

Taneční zábavy pro seniory

Středa 16. září 2015 od 15:00 hod. Vstupné 40 Kč. K tanci i poslechu hraje Vivasong.

Krkonošské pohádky (po 20 letech)

Neděle 27. září 2015 od 15:00 hod. Vstupné 50 Kč, bez předprodeje.
Kdo by neznal dvacetidílný večerníčkový seriál z Krkonoš natočený na tři etapy v rozmezí let 1973 až 1984, který byl v roce 2013 na základě divácké ankety vyhlášen jako nejpopulárnější večerníček všech dob. Příběhy o hodném a spravedlivém vládci hor, jeho úhlavním nepříteli, samolibém a chamtivém knížepánovi Trautenberkovi, a jeho poddaných (Kubovi, jeho nastávající Anče a postarším hajném) byly v 90. letech přepsány do knižní podoby i s volným pokračováním s názvem Anče a Kuba mají Kubíčka. Novoborský soubor NOPOĎ se nyní rozhodl ukázat, jak příběhy našich hrdinů mohly pokračovat po dvaceti letech. Jak to bylo když Anče s Kubou se vzali a že se měli rádi, tak se jim narodila dcera Kateřina …   Změnilo se něco, polepšil se Trautenberk?

Život na baru – šansonový recitál Petry Hapkové a klavíristy Patrika Ulricha

Sobota 10. října 2015 od 20:00 hod. Vstupné 80 Kč, bez předprodeje
Když se Petra Hapková před pár lety rozhodla, že bude žít definitivně v Čechách, jako rozená Italka se českým textům dlouho bránila. Přesto, že vyrůstala na hudbě svého otce, nedokázala si sama sebe představit, že se tomuto žánru bude také věnovat. Uvědomovala si, jak je to těžké. Náhle a nečekaně se však díky svému tatínkovi seznámila s takřka neznámým hudebním skladatelem a klavíristou Patrikem Ulrichem. Jeho šansonové a kabaretní písně, ale i romance Petru zaujaly natolik, že se zkusit něco nového. V kombinaci s velmi talentovanou začínající textařkou Hankou Rubišarovou vznikla takřka neplánovaná zpověď mladé ženy, která však zažila už tolik, že si může dovolit o tom zpívat. S klavírním doprovodem Patrika Ulricha tak Petra navazuje 80 minutovým recitálem na hudební styl svého tatínka Petra Hapky.