Dům kultury Ralsko vás zve v měsíci březnu na:

autor: | 20. února 2015 | Kultura, sport a turistika

Festival: Písničkou se jaro otevírá

Vážení fanoušci sborového zpěvu,

tímto vás zveme na tradiční festival pěveckých sborů „Písničkou se jaro otevírá“ do mimoňského kulturního domu. Letos jsme ho připravili na sobotu 7. 3. 2015. Jako každý rok bude rozdělen do dvou částí. Dopolední část vám nabídne vystoupení dětských sborů, která začíná v 9 hodin. Odpolední část je určena smíšeným pěveckým sborům (dospělí) a bude zahájena ve 14 hodin.

Divadlo pro děti: O Sněhurce

Neděle 8. března 2015 od 15,00 hod.

Vstupné 50 Kč, bez předprodeje.

Pohádkový muzikálek Jedna z nejstarších německých renesančních pohádek vás zavede do smutného království a bude vám povídat o zlé královně i o Sněhurce, také o jednom užvaněném zrcadle, dvou rozpustilých stromech a hlavně sedmi malých mužíčcích. V podání herců Divadla Kapsa Andělská Hora.

Zdeněk Podskalský: Liga proti nevěře

!Pátek 13. března 2015 od 20,00 hod.

Vstupné 210 Kč, při odběru 10 a více vstupenek á 190 Kč.

Předprodej od 26. 2. v Městské knihovně Mimoň a v Městském muzeu Mimoň.

Jedna z nejúspěšnějších her Zdeňka Podskalského, ve které si občas i sám zahrál. Typický milenecký trojúhelník se spoustou komických situací. Liga proti nevěře je zvláštní tím, že zde nejde skutečně popsat obsah hry, protože by se prozradil její konec. Divák si tedy musí počkat až na samotné divadelní představení, kde se dozví, o čem hra je a jaký je její konec. Můžeme pouze prozradit, že se jedná o konverzační komedii s detektivním nádechem, řešící téma manželské nevěry.

Hrají: Michaela Kuklová, Ivo Šmoldas, Veronika Arichtev Nová.

Režie: Boris Arichtev.

Taneční zábava pro seniory

Středa 18. března 2015 od 15,00 hod.

Vstup zdarma – srdečně zve SPOZ.   K tanci i poslechu hraje VIVASONG.

Jarní burza oblečení a hraček

Tradiční burza oblečení se bude konat v sobotu 21.3.2015 v době od 9.00 do 13.00 hodin v přízemí DKR.

Přijďte levně nakoupit oblečení, boty a hračky pro své děti, vnoučata, ale i oblečení pro dospělé.

POKUD SE CHCETE BURZY AKTIVNĚ ZÚČASTNIT, JE TŘEBA SI REZERVOVAT MÍSTO:

Bc. Kapičková, oddělení rodiny a sociálních záležitostí, MěÚ Mimoň, tel. 487 80 50 54, kapickova@mestomimon.cz

Hudba: Večer sv. Patrika

Sobota 28. března 2015 od 20,00 hod.

Vstupné 170 Kč. Předprodej od 26. 2. v Městské knihovně Mimoň a v Městském muzeu Mimoň.

Shannon hraje irskou hudbu svým strhujícím způsobem za respektování všech ornamentů a ozdob melodie. V jeho nástrojovém obsazení najdete housle, irské flétny whistle, low whistle a dřevěnou příčnou flétnu, kytaru v tradičním ladění. To vše doplněno bezpražcovou baskytarou. Kromě svižných tanečních setů samozřejmě zazní i písně, převážně v angličtině.

Rinceoirí předvede irskou taneční choreografii ať již v měkkých botách, které připomínají svojí ladností balet, nebo dynamický irský step desítek nohou, který diváci milují pro jeho energický rytmus a synchronnost, která, obzvláště v řadě, dokonale vynikne. Něžně i vášnivě vás pohladí moderní jazzový tanec, kterým tanečníci výrazově doplňují scény jednotlivých emocí. Nebude chybět také světelná show

Pašijové hry

Gymnázium Mimoň si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na představení Mimoňské pašijové hry 2015, které se koná v neděli 29. března 2015 od 15:00 hodin.

Studenti mimoňského gymnázia novým nastudováním pašijových her připomenou dávnou tradici města.

Slavnostní představení bude uvedeno v rámci celoročních oslav 25 let existence Gymnázia Mimoň.