Dům kultury Ralsko Vás v březnu zve na akce:

autor: | 24. února 2016 | Kultura, sport a turistika

Putovní výstava: Má vlast cestami proměn

13. února – 16. března 2016, 1. patro DKR

Výstava přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, o rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách a znovuoživené přírodě. Putovní výstava se snaží ukázat místním i návštěvníkům, že se naše vlast pomalu, ale jistě proměňuje – díky zručnosti a vytrvalosti našich lidí i díky donorům, bez nichž by většina proměn nikdy nevznikla.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ – Souznění, o.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Partnery výstavy jsou kraje České republiky.

Výstavu je možné si prohlédnout během konání kulturních akcí.

Zapojte se na internetu do hlasování, aby Městské muzeum Mimoň bylo vyhodnoceno jako nejlepší proměna za rok 2015! Více na http://www.cestamipromen.cz/hlasovani

Divadlo pro děti: Sůl nad zlato

Neděle 6. března 2016 od 15,00 hod.

Vstupné 50 Kč, bez předprodeje.

Na námět Boženy Němcové zpracovala Božena Šimková. Děj zpracovala volně, ale zachovala základní poselství pohádky: Jen poznání vlastní chyby, rozhodnutí ji napravit a odčinit křivdu může vést k odpuštění a k usmíření. V české premiéře pohádku uvádí DAP – divadelní agentura Praha.

Taneční zábava pro seniory

Středa 16. března 2016 od 15,00 hod.

Vstup zdarma – srdečně zve SPOZ. K tanci i poslechu hraje VIVASONG.

Burza dětského, dámského a pánského oblečení a hraček

Městský úřad Mimoň, správní odbor, oddělení rodiny a sociálních záležitostí pořádá tradiční burzu, která se bude konat v úterý 22. března 2016 v době od 9,00 do 16,00 hodin v přízemí DKR. Přijďte levně nakoupit oblečení, boty a hračky pro své děti, vnoučata, ale i oblečení pro dospělé.

Jaroslav Sypal: Zítra to roztočíme, Jaroušku!

Sobota 19. března 2016 od 19,00 hod.

Vstupné 190 Kč. Předprodej v Městské knihovně Mimoň a v Městském muzeu Mimoň od 29.2..

Manželé Evženie a Jaroušek Hádaví jsou nesmiřitelní rivalové. Neexistuje nic, na co by měli stejný názor. Jsou jako oheň a voda. Do jejich „hádavého života“ nečekaně vstoupí dr. Párátko, s lákavou nabídkou zúčastnit se nové reality show. Ten, kdo toho druhého přistihne během měsíce při nevěře, získá tučnou odměnu. Mezi manželi se rozpoutá nelítostný souboj, plný komických situací. Nikdo nechce prohrát. Ale zvítězit může jen jeden z nich. Báječná hra o tom, co všechno jsou lidé schopni udělat pro peníze, má nečekané rozuzlení. Autor úspěšné komedie „Kšanda“ nenechá divákovu bránici ani na chvíli odpočinout. Dvě hodiny smíchu a skvělých písní. Přijďte se o tom přesvědčit a společně to roztočit!

Autor: Jaroslav Sypal

Hudba a texty písní: Libor Petrů

Režie: Jaroslav Sypal

Hrají:

Kateřina Kornová, Jaroslav Sypal, Martin Maxa, Michal Roneš/Michal Holán, Petr Jančařík, Josef Mladý, Tereza Šefrnová, Karolina Gudasová/Helena Langerová/Veronika Poláčková, Libor Petrů/Jan Jiterský