Výstava: Petr Urban – kreslené vtipy

Začíná: 3. 9. 2016 9:00
Končí: 9. 10. 2016 12:00
Typ události: Výstava

Od 3. 9. do 9. 10. 2016 je pro vás připravena výstava známého sportovce a nyní především ilustrátora humorných vtípků Petra Urbana.

Petr Urban pochází ze severočeské Smržovky, kde jeho rodina žije již celé generace. Saně byly první sport, který začal vnímat a stejně jako jeho pradědeček a otec v něm dosáhl mnoha úspěchů. Reprezentoval Československo na zimních olympijských hrách v roce 1992 v Albertville.

Původně se vyučil nástrojařem, ale od roku 1991 profesionálně kreslí. Kreslený vtip mu poprvé uveřejnili v časopise Dikobraz 20. února 1985. Prvním mezinárodním úspěchem pro něj bylo v roce 1989 čestné uznání z mezinárodní soutěže kresleného humoru v turecké Ankaře.

Kreslí vtipy do novin a časopisů, pravidelně spolupracuje například s Mladou frontou plus, Nedělním Bleskem, Stadionem a se Světem Motorů. Dále s Pivním kurýrem a Českým rybářem. Občas publikuje také v deníku Sport. Podle jeho kreslené postavičky Rudy Pivrnce se jmenuje i pivo Pivrnec. Na počest postavičky nazpívala skupina Kabát píseň Pivrnec.

Kromě knih a kalendářů kresleného humoru maluje obrazy a zabývá se aplikací humoru v reklamě.

plakat_Urban