Beseda: Sudety a jeho obyvatelé

Začíná: 13. 6. 2019 17:00
Končí: 13. 6. 2019 18:00
Typ události: Beseda

Je opravdu málo našich občanů-starousedlíků, kteří trvale bydlí v Mimoni od svého narození v období první republiky dodnes.  Zvláště mužů je v našem městě tolik, že by se spočítali na prstech jedné ruky. Patří mezi ně i pan Osvald Hons, kterému loňského roku vyšla kniha, jejíž název je uveden na obrázku. Líčí v ní osudy a vzpomínky několika bývalých starousedlíků, kteří dnes již v Mimoni nežijí. Spoluautoři Roland Andert i Josef Lehman, kteří psali své paměti německy stejně jako Josef Tile, autor kvintalogie Historie města Mimoně psané navíc německým kurentem, již bohužel nežijí a spisování pana Heinricha Blobnera, dnes již 85 – letého středoškolského profesora německého jazyka a historie, přeložil a doplnil dalšími obrázky výše uvedený Osvald Hons, který s jejich a svými vzpomínkami se bude snažit podílet s Vámi na besedě „Sudety a jeho obyvatelé“. Beseda bude doplněna dobovými obrázkami z uvedené knihy.

Knihu bude možné na besedě zakoupit.