15. ročník MIMOŇSKÉHO SEDMIBOJE

autor: | 23. července 2014 | Informace

V pátek 18.7.2014 byl v areálu Jiskry Mimoň zahájen 15. ročník Mimoňského míčového sedmiboje.  Do letošního klání se přihlásilo šestnáct staronových dvojic. V úvodní kopané se do čela dostala zkušená dvojice Votava-Foubík následovaná mladou dvojicí Merenus-Ouborný, která se našim divákům představila poprvé. V následující házené se však na první pozici usadila dvojice Šteffl-Křenek, na kterou se během dalších disciplín postupně dotahovala dvojice zakladatelů soutěže Konopiský-Slejška. V sobotu 19.7.2014 proběhla druhá část (nohejbal, volejbal, tenis) mimoňského sedmiboje. V nohejbalu, který je první disciplínou druhého dne, se brzy do čela začala probojovávat dvojice Konopiský-Slejška. Ve finále této disciplíny zvítězili nad dvojicí Votava-Foubík a připsali na svůj účet dvacet bodů. Vítězná dvojice předchozího dne Šteffl-Křenek po prohraném úvodním zápasu spadla do spodní části pavouka a získala v této disciplíně  pouhých šest bodů. Druhým místem ve volejbalu si však tato dvojice upevnila vedení a počáteční prohra v úvodu tenisu nakonec nenarušila cestu za vítězstvím v celém turnaji. Druhé místo nakonec obsadila dvojice Konopiský-Slejška, která si tak proti minulému ročníku o stupínek polepšila. Navzdory zdravotním potížím získala třetí místo loňská vítězná dvojice Kuchař-Glaser. V letošním ročníku byli soutěžící neobvykle ukáznění, proto celá soutěž proběhla bez zbytečných prostojů a v klidné atmosféře.