Výlet pořádaný Oddělením rodiny a sociálních záležitostí MěÚ Mimoň

Ve čtvrtek 14.6.2018 uspořádalo oddělení rodiny a sociálních záležitostí výlet pro 16 dětí, které byly vybrány na základě doporučení zástupců místních základních škol. Děti měly výlet za odměnu, za vzorné chování či za úspěch ve škole.
Ráno v 7 hodin jsme odjížděli autobusem SK Osečná směr Praha. Zde jsme měli objednánu prohlídku Prahy a to pomocí poznávací hry Poklad na Starém Městě, kterou autorka vytvořila na základě legendy o ztraceném pokladu kupce Ebrharda. Hra vedla uličkami Starého města, kde děti, převtěleny do role detektivů, pátrají po ztracené truhle. Děti tak měly možnost poznat zákoutí Prahy pomocí her a doprovodných aktivit, dešifrovaly zprávy, které směřovaly naše další kroky. V závěru hry pak objevily skutečný poklad, truhlu plnou sladkostí a pozorností. Jednoznačně vítáme přátelský až kamarádský přístup paní průvodkyně a až i vy bude zvažovat výlet do Prahy, vzpomeňte si na tuto možnost poznání Prahy hrou. Po poledni jsme pak s dětmi zamířili do ZOO Praha a i zde jsme měli pro děti zajištěn program. Jednalo se o výukový program s názvem Ochrana zvířat. Díky průvodkyni se děti dozvěděly jaký je význam zoo pro ochranu přírody a jak složité je rozhodování o vhodných způsobech ochrany jednotlivých druhů. Děti si zahrály strategickou hru o ochraně majny Rothschildovy, z některých se na chvilku stali domorodci, z jiných překupníci a z dalších pak turisti. Hra děti opravdu nadchla. Všichni se projevili jako opravdoví ochránci přírody. To, že je ZOO v Praze opravdu krásná, jsme se přesvědčili všichni na vlastní oči, děti byly nadšeny z každého zvířete. Samozřejmě nechyběl potřebný rozchod, který děti využily hlavně k návštěvě prodejny suvenýrů a pak také k času na prolézačkách.
Den utekl velmi rychle a nám nezbývalo než se vydat na cestu zpět, domů za rodiči. Velkou radost nám dělá zpětná vazba od dětí, které se ještě v autobuse domluvily, že hned druhý den půjdou do školy v tričkách s logem města, které dostaly jako dárek.
Tato akce byla hrazena z rozpočtu města Mimoň, na podzim bychom chtěli uspořádat další výlet, tentokrát pro starší děti.

Za MěÚ Mimoň, Mgr. Kateřina Kapičková

Tento článek byl zveřejněn v kategorii Doporučené, Informace, Město a úřad, Občan a podnikatel. Přečteno: 60x