Vánoční výlet pořádaný MěÚ Mimoň

To, že se naše oddělení věnuje preventivním akcím, není nic nového. Pořádáme i výlety pro děti z Mimoně a okolí. Letos jsme se rozhodli uspořádat ještě třetí výlet a pozvali jsme celkem 14 dětí do Liberce.
Ve středu, 12.12.2018 jsme s kolegyní a 14 dětmi, které nám byly za odměnu doporučeny místními základními školami, vyrazily vlakem do Liberce. Přes noc pěkně nasněžilo a mírně přituhlo, ve vlaku jsme se ale krásně ohřály a cesta byla příjemná. Naše kroky směřovaly do Dinoparku, kde jsme s dětmi trávily celé dopoledne. Holky i kluci byli nadšeni z prohlídky pradávných predátorů. Každý si našel svůj program, někdo chvilku řádil na prolézačkách, jiný využil interaktivních her, dívky si i malovaly, prostě dětem se odtud ani nechtělo. Vánoční atmosféru jsme se pokusily dětem přiblížit návštěvou vánočních trhů na náměstí v Liberci, kde děti měly možnost zakoupit rukodělné výrobky, poslechly si vánoční písně a prohlédly si betlém. Na trhu dětem vyhládlo a tak jsme je pozvaly do McDonalda a to jste měli slyšet tu radost. Abychom vyplnili čas čekání na novou českou pohádku Čertí brko, navštívili jsme výtvarný ateliér dvou velmi šikovných dam, které se s dětmi pustily do tvoření vánočních ozdob. Každé z dětí tak mělo možnost ozdobit si svou vánoční kouli a to podle vlastního návrhu. No a pak už nás čekala slibovaná návštěva kina a nová česká pohádka. Den utekl jako voda a přiblížil se čas odjezdu večerním vlakem. Nevím, jak to děti dělají, ale měly snad více energie než ráno. Legracemi ve vlaku nám čas rychle utekl a tak jsme mohly děti v pořádku rodičům předat.
Tato akce byla další z akcí hrazených z rozpočtu města Mimoň a my doufáme, že se nám i v příštím roce podaří pro mimoňské děti pořádat nejen zajímavé přednášky a preventivní programy na školách, ale že budeme moci pořádat i nadále tyto výlety.

Mgr. Kateřina Kapičková
oddělení rodiny a sociálních záležitostí

Tento článek byl zveřejněn v kategorii Informace, Město a úřad. Přečteno: 32x