Vánoční strom z Rynoltic zdobí Staroměstské náměstí

V Rynolticích na Liberecku byl v neděli 25.11.2018 pokácen strom pro pražské vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Smrk ztepilý vyrostl na zahradě u rodinného domu za 61 let do výšky 23 metrů. Kácení bylo velmi náročné, jelikož strom rostl v blízkosti domu. Povolán byl proto speciální pásový jeřáb, který jej nejprve uchytil a při kácení jistil.
Strom s průměrem kmene na pařezu 90 centimetrů a váhou 9 tun porazil několikanásobný šampion v kácení motorovou pilou Jiří Vorlíček z Prahy, společně se svým kolegou, závodníkem v dřevorubeckých soutěžích, Jiřím Kadavým z Mimoně.
Jirka na dřevorubeckých závodech reprezentuje tým Husqvarny a sám provozuje V Ralsku- Ploužnici tréninkové středisko, kde se pořádají kempy pro závodníky v tomto sportu.
Letošní strom byl již třetím stromem pro Staroměstské náměstí, jehož kácení se účastnil.
Děkujeme Jiřímu Kadavému za reprezentaci města Mimoně jak v dřevorubeckých závodech, tak v této krásné vánoční tradici.

Jaroslava Bizoňová
Místostarostka města Mimoň

Tento článek byl zveřejněn v kategorii Informace, Kultura, sport a turistika, Občan a podnikatel. Přečteno: 35x