Radek Banga v Mimoni – preventivní akce

Oddělení rodiny a sociálních záležitostí MěÚ Mimoň organizuje i preventivní akce pro školy v Mimoni. Ve čtvrtek 31.5.2018 do Mimoně, na naše pozvání, přijel zpěvák a skladatel Radek Banga, představitel skupiny Gipsy.cz, který naše školy navštívil již v roce 2016. Jelikož program s názvem „Když chceš tak to dokážeš“ byl úspěšný, využili jsme tentokrát nabídky a zorganizovali pro děti z 5. až 7. ročníků základních škol program s názvem „Nenech se ovládnout“.
Program chce posílit v mladé generaci víru a přesvědčení, že budoucnost je v rukou každého z nás. A také, že každý jednotlivec – ať už se na své startovní čáře cítí jakkoliv handicapován – má právo a možnost změnit svou situaci i svět k lepšímu, a žít smysluplný a spokojený život.
Celý projekt Radka Bangy si klade za cíl inspirovat studenty k pozitivnímu, zdravému životnímu stylu, navést je na správnou a bezpečnou cestu při řešení zátěžových situací, přispět k příznivému psychosociálnímu klimatu ve škole a k formování občanských postojů studentů.
Projekt nabízí nejen možnosti řešení krizových situací, ale zejména radí, jak se jim pokud možno vyhnout. Je pro děti a dospívající silně motivační. Inspiruje je k tomu, aby si kladly pozitivní cíle, nenechaly se zastavit zdánlivými překážkami a šly vytrvale za svými sny. Během vystoupení zazněly některé písně Radka Bangy.
Vystoupení bylo pro děti a školy zdarma, hrazeno z rozpočtu města Mimoň. A co nás vede k tomu, že akci považujeme za úspěšnou? Reakce pedagogů a přítomných dětí toho byly jasným důkazem, přesvědčily nás i pochvalné reakce dětí, které adresovaly Radku Bangovi na jeho Instagramu. Pokud to bude možné a bude ze stran škol opět zájem, Radka Bangu do Mimoně opět někdy pozveme.

Mgr. Kateřina Kapičková
MěÚ Mimoň, oddělení rodiny a sociálních záležitostí

Tento článek byl zveřejněn v kategorii Doporučené, Informace, Město a úřad, Občan a podnikatel. Přečteno: 86x