Projekt „JEDU S DOBOU“ pro řidiče seniory nad 65 let

Autodrom Sosnová se podílí na realizaci celostátní akce, která si klade za cíl zvýšit informovanost a dovednosti řidičů seniorů.
Jedná se o sérii přednášek a následných praktických kurzů na autodromu v Sosnové. Podotýkáme předem, že samotní účastníci neplatí nic.

Přednášky jsou smluvené v některých městech regionu, kurzy probíhají na Autodromu Sosnová. Kurzů bude celkem osm, jsou plánovány vždy ke konci měsíce.
Doba trvání kurzu na polygonu je 6 hodin pro jednu skupinu (do 60 osob). Během jednoho dne proběhnou dva kurzy (dopoledne/odpoledne).
Náplň kurzu na polygonu:
Teorie bezpečné jízdy, informace o nových technologiích automobilů, reakční doba řidiče, brzdné dráhy, popis krizových situaci, jejich rozbor a řešení (zhruba 60 minut).
Praktický nácvik a trénink řízení: jak správně sedět za volantem, jak se připravit na jízdu, nácvik krizového brzdění, správná technika zvládnutí smyků na cvičných smykových plochách, jak bez problému zaparkovat,…).
Zdravověda s praktickou ukázkou i se zapojením účastníků, volání na tísňovou linku záchranka,…

Součástí kurzu je plnohodnotný oběd.

Podmínky účasti:
Účastník musí přijet vlastním vozem (jsou možní dva řidiči na jeden vůz).
Zájemce se musí přihlásit na www.jedusdobou.cz, nebo telefonicky na 774 553 313.

Celý kurz je financován Českou kanceláří pojistitelů, takže absolvent má účast ZDARMA.

Tento článek byl zveřejněn v kategorii Informace, Občan a podnikatel, Seniorský program. Přečteno: 42x