Nový on-line kanál pro komunikaci s občany a návštěvníky města.

Webové stránky jsou pro naše město nejdůležitějším a nejflexibilnějším ze stávajících komunikačních kanálů. Považujeme je za základní informační službu pro občany města a jeho návštěvníky, proto rozsahem a strukturou zveřejňovaných informaci jdeme daleko za zákonné povinnosti. Přestože se dlouhodobě snažíme koncipovat strukturu informací tak, aby jejich vyhledávání bylo intuitivní a rychlé, řada návštěvníků stránek jejich obsah ,,vytěžuje“ jen obtížně a zdlouhavě, proto jsme se rozhodli usnadnit jim orientaci v nich pomocí instalace nového technického nástroje pro on-line komunikaci s veřejností. (Instalace aplikace O2 MLUVII, jež je vyvinuta na technologii WebRTC, umožňuje ,,operátorovi“ interaktivně sdílet svou plochu, soubory či videa s návštěvníky stránek v reálném čase. Na webu ji najdete v pravém dolním rohu v podobě šedé či červené „bubliny“ s otázkou „Můžeme vám pomoci?“.)
Od minulého týdne tak mohou návštěvníci stránek pokládat operátorovi – vybrané pracovnici podatelny úřadu – písemné dotazy směřující k rychlé orientaci po webových stranách města, ale i dotazy týkající činností jednotlivých odborů, kompetencí, apod. Protože však nemůže jít v tomto případě o dotazy, které vyžadují odborné zpracování odpovědí, zůstává i nadále aktivní sekce :,,Napište nám“, která je určena k vyřizování dotazů, podnětů, stížností, pro něž odpověď zpracovávají zaměstnanci specializovaných pracovišť, zástupci městem zřízených organizací, vedení města apod., tedy dotazů, jejichž vyřízení vyžaduje odbornost, součinnost a samozřejmě více času.
Závěrem jen, že tento nástroj lze využívat v rozsahu pracovní doby městského úřadu a že do budoucna plánujeme jeho rozšíření o hlasový a obrazový on-line kontakt.

Byli bychom rádi, kdyby si tento on-line kanál našel v brzké době své pravidelné návštěvníky.

Mgr.B.Tvrzníková, tajemnice úřadu

Tento článek byl zveřejněn v kategorii Doporučené, Informace, Město a úřad, Občan a podnikatel. Přečteno: 89x