Napište nám

Zde se můžete ptát na vše, co Vás zajímá.

408 komentářů na stránce Napište nám

 1. Karas

  V září nebyl zpravodaj?

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   v září byl zpravodaj vydán, byl i v prodeji a na naše stránky byl již doplněn.
   Děkujeme za Váš dotaz.

   Bc. Gabriela Ježková
   referent SO

 2. Lenka

  Naprosto souhlasím s pajou .
  Mimoň sem odkládá problematické nájemníky a dále se o nic nestará .Věřím ,že bychom vyměnili 5 mil. za klidné a bezproblémové bydlení.

 3. Božena

  Dobrý den. Můj dotaz je na kandidujícího pana Škubala. Prosím o zprostředkování. Podotýkám, že nejsem zastáncem předvolebních šarvátek a praní špinavého prádla. Slyšela jsem ale, že v Mimoni nebydlíte, že zde máte pouze trvalý pobyt, tak abyste mohl do místního zastupitelstva. Prosím, jako volič, o vysvětlení, protože to by vážně nebylo vůči nám fér.Děkuji, Božena

  • Administrator_1

   Dobrý den
   Jsem rád za velmi slušný dotaz a také rád odpovím. Ano v současné době v Mimoni fyzicky nebydlím, ale mám zde trvalý pobyt. Důvodem proč tomu tak není je čistě soukromá záležitost – rozchod s bývalou přítelkyní, kterou jsem nechtěl zatahovat do předvolebních bojů. Nicméně se tak stalo díky panu Královi, který na všechny strany kydá hnůj a špínu a z mých čistě soukromých věcí udělal věc veřejnou. Mohu však s čistým svědomím prohlásit, že bydlení v Mimoni hledám, ale nechci v žádném případě byt od města ani Mimoňské komunální a.s., protože by se to mohlo stát prostředkem pro obviňování současného vedení. Sám osobně mám k Mimoni velmi kladný vztah, získal jsem zde spoustu přátel, ale také pár nepřátel, přesto bych rád v Mimoni bydlel a žil.
   Pavel Škubal

 4. Petr Krejbich

  Prosím o OKAMŽITOU nápravu dopravního značení související s uzávěrou Nádražní ulice! Na to, aby jste zajistili umístění správného značení snad kapacity máte, když už neumíte správně zadat zakázku na opravu ulice – mám samozřejmě na mysli Nádražní ulici.
  Petr Krejbich

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   O nápravě neustále jednáme s dodavatelem stavby, minulý týden na kontrolním dnu se toto značení opět řešilo a stavbyvedoucí přislíbil nápravu. Po dnešní kontrole na stavbě jsem toto značení opět urgoval a žádal o okamžitou nápravu. Bylo mi přislíbeno, že během dnešního dne k nápravě dojde. Pokud jde o špatně zadanou veřejnou zakázku, je možné se zastavit na našem odboru a nahlédnout do dokladů k veřejné zakázce a sdělit nám, kde jsme pochybili, abychom příště chybu nedělali. Sami si nejsme vědomi toho, že bychom zadali tuto veřejnou zakázku špatně.

   Ing. Jaroslav Filek
   vedoucí Odboru rozvoje města

 5. paja

  dobry den.proc nemuzou do vyberu najemniku mluvit a zaroven schvalovat i jini zastupci obce,napr.ralska kdyz jim tam pak vasi najemnici delaj bordel,aniz by se mimon nepodilela na dohledu dodrzovani poradku,ma z vas vubec nekdo predstavu jak to tam vypada a byle se tam nekdo podivat o vikendu co tam delaj romove za bordel.chlavne at nejsou v mimoni to je vase politika

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   Města (obce) jsou podle občanského zákoníku vlastníky se stejnými právy jako každá jiná fyzická či právnická osoba. Obec může ze zákona rozhodovat pouze o výběru nájemníků ve svých bytech, i když se nacházejí na území jiné obce.
   Naše město přiděluje byty na dobu určitou. Pokud Rada města dostane jasnou stížnost na konkrétní osoby, které se v bytech a jejich okolí nevhodně chovají, novou nájemní smlouvu neschválí. To je ale zřídka, protože občané stížnost na konkrétní nájemníky zpravidla nepodepíší. V některých případech jsou stížnosti vzájemné a rozhodnutí je obtížné. Pokud Obec Ralsko vede s některými občany přestupkové řízení, nesmíme to znát. Městská policie Ralsko nám nedává žádná konkrétní upozornění. Chtěli jsme to řešit bezpečnostní agenturou. To se nepovedlo. Hledáme cesty, jak dostupnými prostředky problémové nájemníky vytlačit. Budeme realizovat kamery do vchodů. Nemůžeme ale tolerovat zvýšené náklady na údržbu a ochranu společných prostor v bytových domech. Rada města uvažuje tyto náklady převést do nájemného podle jednotlivých vchodů.
   Do smluv nájemníkům dáváme povinnost přihlásit se do 3 měsíců k trvalému pobytu. Takže nájemníci v bytech města Mimoň na Ploužnici jsou občany Ralska. Tímto zajišťujeme Ralsku daňový příjem od státu. Jaký je ve skutečnosti nevíme. Za nájemníky v bytech města Mimoň to odhadujeme minimálně 5,0 mil. Kč/rok.
   Ing. Stanislav Baloun
   místostarosta města Mimoň

   • paja

    tak at tam dohlizi Vase mest.policie.nasi na to kaslou aby se denne hadali z nepris.osobama.o vikendu se jim nedovolate.Dnesni stav je dlouhodobe neunosni proklidne napisu bile obcany.nekolikrat a sprav.odbor mimone o tom vi ze je tu dlouhodoby problem z vysedavani pred a za domy pod okny.Vedi i jmena lidi,jsou to jedni a ty samí co delaj bordel a níc se nevyresilo stale vysedavaj a rvou,ti co maj po nocni se muzou jit vyspat akorat do lesu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *