Napište nám

Zde se můžete ptát na vše, co Vás zajímá.

388 komentářů na stránce Napište nám

 1. jarmila

  mam stejny nazor jako vy. jako trestne stihany prevezme cenu mesta mozna za ta predrazena vrata nebo za 4 srouby do zdi? Kandiduje na starostu nebo mistostarostu jako lidr s bydlistem buhvi kde. To nevymyslis.

  • Pepa Kapr

   Milá odbornice, jak bys tu televizi 4 ma šroubama přidělala? Asi bys jí na férovku provrtala, viď? Asi tam bude nějaký polohovatelný držák, dodělávala se možná kabelizace s nějakým zednickým zapravením? To potom klidně může být na fa cena 10 litrů. Za cenu 4 šroubů bych to nedělal, ale dej sem kontakt až budu potřebovat objednám a uvidíme. P

 2. Dana

  Mám otázku na pana starostu.
  proč děláte anketu na kamerový systém, když ten stávající je nefunkční, hlavně na náměstí 1. máje. Nedávno se zde stala krádež za bílého dne a ani jedna kamera nic nezaznamenala. Podrobnosti, pokud by Vás zajímaly jsou na polici České republiky v Mimoni! Proč si z nás stále děláte legraci?

  • ADMINISTRÁTOR 2

   Dobrý den,
   pravidelně se scházím s městskou a státní policií. O nefunkčnosti kamerového systému ani od jedné složky nepadla. Naopak, státní policie hodnotí kamerový systém jako velký přínos k objasňování trestné činnosti. To, že něco jedna kamera nezaznamená není známka nefunkčnosti, ale prostě jenom to, že v danou chvíli je otočená jiným směrem. Většina kamer jsou otočné v časových intervalech. A na demonstraci funkčnosti je třeba krádež v klenotnictví. Ta byla díky kameře vyřešena do tří hodin. A proč děláme anketu? Tu po nás požaduje poskytovatel dotací na kamerový systém. Je to jedna z podmínek získání dotace.
   S přáním hezkých dnů
   František Kaiser, starosta města

   • Dana

    Bohužel si Vaše slova nemohu ověřit a abych pravdu řekla, tak první část odpovědi Vám vůbec nevěřím. Vím zcela jistě, že jedna kamera nefunguje již dlouhou dobu a druhá v momentě krádeže nefungovala také. V žádném případě nebyla otočená jiným směrem. Je to jen na vašem svědomí.

 3. Martin

  Dobrý den. Blíží se komunální volby a já dlouho zvažoval, zda svůj dotaz, nebo spíše postřeh vůbec napsat. Dvě, možná tři, volební období jsem byl voličem současného vedeni města. Byly to pro mne osobnosti, kterých jsem si vážil. Co však změnilo můj názor, pohled? Skutečně to myslíte vážně s kandidátem z Dubnice? Vždyť se v Mimoni nezdržuje, služební byt měl snad vrátit. Osoba tohoto jména nepřinesla našemu městu právě dobré jméno, obvinění úředníka je toho důkazem. Ale i na dalších kandidátkách jsou lidé, kteří mají trvalý pobyt v Mimoni jen na papíře a fakticky bydlí ve vedlejší vesnici. Uznávám, toto mne hodně rozezlilo. Nevím, zda to skutečně nyní myslíte s Mimoní dobře. Za vše hovoří má osobní zkušenost, kdy jsem se přímo jedné osoby, kandidující do zastupitelstva, ptal, zda to myslí vážně. A odpověď? Bylo mi slíbeno to a to….no to by jeden zvracel. Vím, že v posledních letech do práce vedení hodně „šije“ pan Král. Ne vždy vybíravým způsobem, to je pravda, za to ale upozorňuje nás, běžné obyvatele, na to, že není vše až tak křišťálově čisté, že. Vážím si dosavadní práce pana starosty a místostarosty, ale kandidátem na předních pozicích u mne ztratili hlasy. Asi ani nečekám reakci, jen jsem to chtěl prostě říct, tedy napsat. Ať obyvatelé Mimoně volí správně.

  • ADMINISTRÁTOR 2

   Dobrý den,
   dle § 5 odst. 1) zákona č. 491/2001 Sb. má právo být volen každý volič, u kterého není překážka ve výkonu volebního práva podle § 4 odst. 2 písm. a) a b);

   /překážkami výkonu volebního práva jsou
   a) zákonem stanovené omezení osobní svobody z důvodu výkonu trestu odnětí svobody,
   b) omezení svéprávnosti k výkonu volebního práva/

   členem zastupitelstva městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města nebo městské části hlavního města Prahy může být zvolen ten volič, u kterého není překážka ve výkonu volebního práva podle § 4 odst. 2 písm. a) a b) a který je v den voleb v tomto městském obvodu nebo městské části přihlášen k trvalému pobytu.

   (2) Funkce člena zastupitelstva obce, města, územně členěného statutárního města nebo hlavního města Prahy je neslučitelná s funkcí vykonávanou zaměstnancem této obce, města, územně členěného statutárního města nebo hlavního města Prahy zařazeným do obecního nebo městského úřadu této obce nebo města nebo Magistrátu hlavního města Prahy; funkce člena zastupitelstva městského obvodu nebo městské části je neslučitelná s funkcí vykonávanou zaměstnancem zařazeným do úřadu tohoto městského obvodu nebo městské části a s funkcí vykonávanou zaměstnancem zařazeným do magistrátu příslušného územně členěného statutárního města nebo hlavního města Prahy; funkce člena zastupitelstva územně členěného statutárního města nebo hlavního města Prahy je neslučitelná s funkcí vykonávanou zaměstnancem zařazeným do úřadu městského obvodu nebo městské části tohoto města; funkce člena zastupitelstva obce, města, územně členěného statutárního města nebo hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části je neslučitelná s funkcí vykonávanou zaměstnancem zařazeným do pověřeného obecního úřadu11) nebo krajského nebo finančního úřadu.
   (3) Funkce člena zastupitelstva obce, města, územně členěného statutárního města, hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části (dále jen „zastupitelstvo obce“) je neslučitelná podle odstavce 2 pouze za podmínky, že zaměstnanec vykonává přímo státní správu vztahující se k územní působnosti příslušné obce, města, územně členěného statutárního města, hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části (dále jen „obec“), nebo za podmínky, že jde o zaměstnance jmenovaného starostou, primátorem, v hlavním městě Praze primátorem hlavního města Prahy nebo starostou městské části, hejtmanem nebo radou kraje, obce, města, hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části.
   Referent správního odboru

   Dobrý den,
   opravdu je vidět, že volby jsou za dveřmi a jeden se nestačí divit. Pokud jde o naši kandidátku, nevím co bych měl někomu něco slibovat. A ani bych se k tomu nesnížil. Buď ten člověk chce nebo ne. A co se týče kandidáta z Dubnice? Nevím jak to má s kandidátkou, ale co se týče jeho přínosu pro město, tak z mé strany jenom tolik. Na všech stavbách v Mimoni od roku 2008 do roku 2014 pracoval jako vedoucí Odboru rozvoje města. Tou prací žil a mohu prohlásit, že jeho práce pro město byla tak významná jako málo která. Pokud jde o jeho obvinění, je to věc v šetření, takže si počkám na soudní verdikt.
   František Kaiser, starosta města

   • Martin

    Děkuji referentu správního odboru, považuji se však za vzdělaného a tak byla citace volebního zákona zbytečná, samozřejmě vim, že vše je v mezích zákona. Pane starosto, překvapuje mne, jak hájíte lídra konkurenční politické strany. Za svým názorem si každopádně stojím a kandidát č. 1 strany pana místostarosty je pro mne morálně naprosto nevyhovující.

   • ADMINISTRÁTOR 2

    Dobrý den, nehájím lídra konkurenční strany. Hájím člověka, který dlouhodobě pracoval pro město a pracoval velmi dobře. Kauza ve které figuruje, je nešťastný souběh různých legislativních výkladů a jsem přesvědčen, že soud zúčastněné osvobodí.
    S přáním hezkých dnů
    František Kaiser, starosta města

 4. Karel

  Dobrý den.Překvapilo mne, že se dnes seká tráva na sídlišti U nemocnice. Není to, v současných vedrech, kdy tráva neroste, trochu zbytečné plýtvání peněz?

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   dle informace Zahradnictví Mimoň p.o. prováděla sekačka sběr listí.

   J. Vítková
   Referentka OVDZaŽP

 5. Hana

  Dobrý den, zajímalo by mě jak dopadlo výběrové řízení na ředitele ZUŠ v Mimoni? A jestli zuška od září normálně funguje. Děkuji za odpověď.

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   Na doporučení výběrové komise Rada města jmenovala nového ředitele, který, bohužel po jmenování oznámil, že odstupuje. Oslovili jsme druhého v pořadí, ale ještě nemáme odpověď. Pokud bude záporná, Rada města schválila nové výběrové řízení. Bohužel na škole skončilo i několik učitelů. V současné chvíli se jedná o ustavení dočasného zástupce ředitele, který připraví školu k otevření oborů, které mají zajištěné učitele.
   František Kaiser, starosta města

   • Hana

    Dobrý den,tak by mě ještě zajímalo kdy se dozvíme které obory se od září budou vyučovat?A pokud skončili další učitelé,tak kolik oborů jste schopní otevřít???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *