Napište nám

Zde se můžete ptát na vše, co Vás zajímá.

348 komentářů na stránce Napište nám

 1. Milan Tříska

  Dobrý den,
  můžete mi prosím vysvětli, k čemu je vyhláška č 3/2013 o regulaci hlučných činností, předně pak čl.3 odstavec 2) který říká „(2) Zábavní pyrotechniku je možné užívat pouze ve dnech 1. ledna., 30. dubna,
  31. prosince a v den konání slavnosti „Den města“.“, když kde kdo používá kdykoli se mu zachce zábavní pyrotechniku, aniž by mu hrozil jakýkoli postih?
  Děkuji

  • Administrator_1

   Dobrý den pane Třísko.
   Vyhláška města upravuje používání zábavní pyrotechniky v určitých dnech. Víme, že toto je opakovaně porušováno právě v době Vánoc a Nového roku. Je však velmi těžké někoho konkrétního postihnout. Když oznamovatel zavolá na MěPo, že „ někdo střílí petardy“, než hlídka dojede na místo, tak tam nikdo není. Dále potom nelze pokutovat skupinu osob, ale pouze konkrétního pachatele, kterého samozřejmě téměř nikdy nezjistíte. Každý by byl sám proti sobě, kdyby se k přestupku doznal a musel zaplatit pokutu. Pochopte tedy, že je velmi složité tomuto jevu zabránit. Na jedné straně stojí vyhláška města, na druhé potom její aplikace v praxi. Bohužel občas nejde tyto dvě věci skloubit. Není to však chybou vyhlášky, spíše kulturou společnosti.
   Děkuji za pochopení.

   Miroslav Krajíček – velitel MěPo.

 2. Jan Kopal

  Dobrý den,
  jen v krátkosti, co město plánuje s dosud neuskutečněným OC MIMOŇ? Je to stále živý projekt? V opačném případě, má město nějakou další variantu, co postavit na zelené ploše v Husově ulici (KIK, čerpací stanice, supermarket..)? Současná situace kolem stávajících supermarketů je žalostná, fronty u kas, malá konkurence a myslím, že nemluvím jen sám za sebe i nekvalitní produkty a malý sortiment, které například konkurenční řetězce předčí.

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   s tímto pozemkem je i nadále v územním plánu počítáno jako s plochou smíšenou obytnou, tedy i pro obchod a služby. Je však velký problém zajistit nějakého investora, který by měl o tento druh investice v našem městě zájem.

   Ing. Jaroslav Filek
   vedoucí Odboru rozvoje města

 3. Dana Zvolánková

  Dobrý den, můžu se zeptat proč oplocení letního kina směrem do parku nebylo součástí výb.řízení a tím pádem nebylo odstraněno??? Asi 3 pole jsou spadlá a nevypadá to hezky.

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   tato část oplocení bude zdemontována zvlášť společně s opravou zámecké zdi, na které to stojí a k tomu bylo také nutné vyjádření památkářů, včetně schválení postupu opravy. Na jaře 2018 bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele a následně dojde k realizaci. Opravu spadlého oplocení do té doby musíme zajistit na vlastní náklady, tuto záležitost již registrujeme a pracujeme na nápravě.

   Ing. Jaroslav Filek
   vedoucí Odboru rozvoje města

 4. Václav Šmíd

  Dobrý den pane starosto a zastupitelé města,
  Musím se touto cestou již ozvat proti drobné kriminalitě, ale velmi nepříjemné, která nám skoro pravidelně s novými nájemníky domů na Pražské ulici
  znepříjemňuje bydlení.
  Nejsem rodilý Mimoňák, ale bydlím tu i s rodinou přes
  20 let.
  Pravidelně se nám (a i sousedům) stává, že v době letních prázdnin, kdy sem přijedou trávit příbuzní i děti těchto našich „ne“přizpůsobivých občanů“ naruší i noční klid ve tři hodiny ráno.
  Mám příklady z vlastní zkušenosti.
  Před xxx lety mi vhodili petardu do otevřeného okna v prvním patře (šetřeno policií)nic.
  Před xx lety samozřejmě v době prázdnin proletěli uličkou s nějakými latěmi a roztřískali mi okna i sousedce v přízemí.(šetřeno policií)nic.
  Platím ze svého.
  Instaloval jsem na dům kameru (imitaci) zatím to pomohlo až do včera, kdy sousedovi cca 15 metrů od našeho domu rozbily boční okno od auta a utíkali uličkou před naším domem,takže vědí, že je nic nenatáčím.
  Co s tím??????

 5. Karel

  Dobry den. Nevim, zda svůj dotaz směřovat na odbor kultury či na volené zástupce. Přemýšlel jiz někdo nad tím, co může lákat turisty do našeho města? Když nad tím uvažuji já, tak nic. Proč nevyužijeme potenciál cykloturistiky, vodáctví, blizkosti Jestědu, Máchova jezera a vůbec dalších zajímavých míst? Proč by město nemohlo investovat do pořízení např chatek na koupališti? Není snad škoda, ze pokud za námi přijedou hosté, nemám je kam vzít na oběd, nemají kde přespat? Mimoň je krásné místo pro žití, ale ne lákavé pro turisty. Uvažuje se o nějaké propagaci, novinkách pro nalákání turistů? Děkuji za odpověď, Karel

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   Již od roku 2005, kdy město získalo dotaci na rozvoj cestovního ruchu v Podralsku, se aktivně snažíme posilovat povědomí u široké veřejnosti o Mimoni. Mimoň není tradiční rekreační oblastí jako Hamr na Jezeře, Hradčany a Doksy. V roce 2006 město zřídilo Turistické informační centrum, které od té doby spolupracuje o okolními infocentry, s turistickým regionem Českolipsko, s Libereckým krajem, vytváří propagační materiály o Mimoni, navštěvuje veletrhy cestovního ruchu a mnoho dalšího. Za tyto roky počet turistů v našem městě několikanásobně narostl. Z hlediska památek město opravdu až tak lákavé pro turisty není, ale na druhou stranu to málo, co nám zůstalo, město opravilo a turistům úspěšně nabízí. Ať již je to Poutní cesta Mimoní, areál kaple Božího hrobu, kde město zařizuje přes sezonu průvodcovskou službu a pořádá pravidelné koncerty, nebo Městské muzeum s galerií J.A.Pacáka, které láká turisty na zajímavé výstavy a které např. minulý rok mělo návštěvnost přes 10 tis. návštěvníků.
   Město Mimoň stavíme jako výchozí město pro okolní pěší turistiku, ale hlavně cykloturistiku a vodáctví po řece Ploučnici. Jak vyplývá z předchozího, potenciál turisticky atraktivního okolí využíváme, myslíme, že je to nejlépe vidět v sezonně na řece Ploučnici. V informačním centru jsou k dispozici cyklomapy s tipy na výlety, vodácký průvodce po Ploučnici a mnoho dalšího. Propagace probíhá na internetu, v turistických časopisech, přes okolní informační centra, atd.
   Je pravda, že ubytovací kapacity v Mimoni chybí. Na druhou stranu město Mimoň zřídilo v roce 2015 apartmán pro ubytování. Město se zaměřuje na zlepšení stavu koupaliště, pronajalo zde část objektu pro bufet, má zájem posílit turistický potenciál realizací cyklostezky, o kterou usiluje ve směru na Noviny pod Ralskem a následně na Hradčany. O ubytovací a stravovací služby se musí postarat živnostníci.

   Odbor kultury a Ing. Baloun

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *