Napište nám

Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že rubrika „Napište nám“ neslouží jako diskuzní fórum.
Zveřejňovány budou pouze dotazy a odpovědi týkající se činnosti úřadu, správy a údržby majetku, upozornění na vandalismus, dotazy týkající se plnění rozpočtu, plánovaných investic apod. Děkujeme za pochopení.

Helena

Dobrý den , v červnu jsem psala do této rubriky o zřízení tzv.pítek na náměstí. Pan starosta odpověděl, že město o tom neuvažuje, a ejhle najednou se dočtu ve Zpravodaji že někdo toto vymyslel ?

Dobrý den,
o zřízení tzv. pítka jsme opravdu neuvažovali, ale v letošním roce vyhlásilo město Mimoň poprvé výzvu k zapojení veřejnosti do plánu i investičních akcí, a to prostřednictvím participativního rozpočtu.

Zřejmě se Váš nápad, který jste zveřejnila v komentářích, některým občanům zalíbil a zaslali jej jako svůj návrh na uskutečnění. Celkem byly podány 3 návrhy a dnes, 04.09.2019 v 16.00 hodin, v Domě kultury Ralsko v Mimoni budou návrhy prezentovány.

Zapojování veřejnosti prostřednictvím participativního rozpočtu bude probíhat i v dalších letech a budeme rádi za každý nový nápad či návrh.

Petr Král
starosta

Jana

Dobrý den,chtěla bych poprosit o úklid fotbalového hřiště s „umělou trávou“ pod Letnou …jsou tam poházené pet lahve a rozšlapané lupínky….je mi líto,že dnešní mladí nemají respekt k přírodě a k majetku jako takovému…občas vezmu nějakou plastovku při procházce lesem až ke koši…ale tohle potřebuje minimálně igelitový pytel s sebou….děkuji za vyřízení Prochazkova

Dobrý den p. Procházková,
děkujeme za Váš podnět, který byl předán vlastníkovi pozemku, tj. TJ Jiskra Mimoň.

G.Ježková
referent správního odboru

Petra

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli se budou v Mimoni konat na podzim taneční kurzy pro dospělé. Děkuji.

Ano, zahájení kurzů je 6.10.2019 od 18,30 hodin. Přihlášky můžete zasílat do 20.9.2019 na email knihovna@mestomimon.cz, nebo je v Městské knihovně Mimoň osobně odevzdat. Přihlášku k vyplnění Vám rády zašleme. Telefon: 487805007 p. Brázdová.

Novák

Dobrý den,
mám dotaz, dle katastru nemovitostí je město Mimoň vlastníkem pozemku s parcelním číslem 1585, dle výpisu jde o ostatní plochy. Je to přístupová cesta do zahrad za domy v Žitavské ulici, do zadního traktu těchto budov a garáží. Cesta je již mnoho let neudržovaná a ve velmi havarijním stavu, řada místní se vždy hrozí oblev nebo jarního tání, kdy to zde připomíná spíš blátivou stoku. Nezamýšlí město nějakou nápravu, nemusí hned asfaltovat povrch, ale štěrk či šotolina, vyspravení, zpevnění a utemování by určitě prospělo.

Dobrý den,
zatím jste první, kdo nás na tento problém upozorňuje. Samozřejmě provedeme kontrolu stavu pozemku, situaci vyhodnotíme a podle toho přistoupíme k příslušnému opatření. Děkuji.

Petr Král
starosta

Novák

Dobrý den,
děkuji za odpověď, byly snahy o nápravu již před 15 lety a postupně v průběhu dalších let, ale vždy neúspěšné. V posledních letech jsem osobně zaregistroval pouze návštěvu zmiňované cesty jen radními v doprovodu bývalého starosty p. Kaisera a p. ing. Balouna cca před třemi lety. Čekalo se nějaké zlepšení, ale dodnes je stav stále stejný…

Dobrý den,
pokud mi pošlete na mail Váš kontakt, rád se s Vámi spojím. Děkuji.

Petr Král
starosta

Alena Fencková

Vážený pane starosto. Ve středu 7.8.2019 jsem přijela s mojí maminkou na úřad práce – oddělení vyřizování příspěvku na péči a příspěvku na mobilitu za účelem vyřízení určité záležitosti, kdy její přítomnost byla nutná z důvodu podpisu. Mamince je 90 let, má zbytky zraku a špatně chodí. Byla jsem velmi nemile překvapena, že je tam rozkopaná silnice i přístupový chodník. Pro staré lidi, lidi tělesně postižené, maminky s kočárky a malými dětmi je nemožné se na úřad dostat. Bohužel jsem maminku musela posadit zpět do auta a odjet. Zdravý člověk se tam nějak přes to staveniště dostane, ale ne ten,… Číst vice »

Dobrý den,
za nepříjemnosti spojené se špatnou dostupností úřadu práce se velice omlouváme, ale oprava byla nutná. Špatný přístup k úřadu trval pouze týden. Zdržení prací také zapříčinila skutečnost, že neznámí vandalové 2x vytrhali zaměření obrubníku, takže se musel chodník zaměřovat znovu dva dny po sobě. V současné době je již na chodníku štěrk, který je utemován, takže je pochozí. Děkujeme za pochopení.

Petr Král
starosta

Lustrát

Dobrý den,
může mi laskavě někdo vysvětlit, proč rekonstruovaný chodník v Žitavské ulici má už položené a zabetonované obrubníky tak křivě? Firma, která to provádí nemá nad sebou žádný dohled? Působí to, že celou stavbu provádí od oka, bez patřičné kontroly z úřadu. I ten nejjednodušší provázek by pomohl..

Dobrý den.
Obrubníky jsou několikrát zalomené z důvodu šachty a vodovodního řadu. Vodovodní řad je uložen pouze 20 cm pod povrchem komunikace a chodníku. Z tohoto důvodu je nutné obrubu několikrát zalomit, aby nebyla uložena přímo na vodovodním řadu.
Toto je i požadavkem investora.

Pavel Soukup
Manažer veřejných zakázek