Napište nám

Zde se můžete ptát na vše, co Vás zajímá.

283 komentářů na stránce Napište nám

 1. Filip Riedl

  děsivě nízká volební účast, ještě děsivější výsledk voleb!

  https://volby.idnes.cz/?t=4&k=vysledky-druhe-kolo&o=CZ051&o2=561835&o3=CZ0511&obec=mimon

 2. Jiří Punčochář

  Dobrý den,
  v první řadě chci poděkovat za vybudování chodníků v Růžové ulici, jejíž rekonstrukce stále trvá již od jara 2017. Už se těším až bude hotová i vozovka. A teď se vraťme zpět k oněm chodníkům… Nemyslím si, že je v pořádku dláždit chodníky, když je venkovní teplota pod bodem mrazu a sněží. Sotva u domu č.p. 14 dělníci skončili, chodník hned začal po dvoudenním užívání ukazovat své nedostatky – důlky a hrboly. Také ve vjezdu do dvora jsou vyjeté koleje po několika průjezdech osobním automobilem. Původně jsme tam měli beton, ale nikoho nenapadlo jej při rekonstrukci obnovit nebo se zeptat jestli je potřeba použít tvrdšího podkladu. Do dvora nám jezdí i nákladní automobily při návozu palivového dřeva. Dále nám byl zúžen prostor okénka do sklepa, kudy házíme dřevo a skládáme uhlí, protože chodník je příliš vysoko.
  I od sousedů jsem slyšel pouze negativní reakce na tuto stavbu. Doufám, že se zástupci města přijdou sami přesvědčit než se bude rozhodovat o kolaudaci. Můžou navštívit i ulici Komenského nebo se rovnou zeptat lidí, kteří v dané lokalitě bydlí.

  Děkuji, s pozdravem Jiří Punčochář, obyvatel domu č.p. 14 v Růžové ulici.

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   město Mimoň se snaží celou akci v ulici Komenského a Růžová co nejdříve dokončit, jelikož se po rekonstrukci vodovodu a kanalizace táhne neúměrně dlouhou dobu. Důvodem bylo odstoupení původního zhotovitele od Smlouvy o dílo. Z důvodu urychlení jsem nechal zahájit stavební práce na rekonstrukci chodníků v ulici Růžová i při dobrých klimatických podmínkách, které panovaly. Při pokládce zámkové dlažby v minulém týdnu začalo mrznout a sněžit. Zhotovitel byl zástupci města upozorněn, že při tání může dojít k vlnění chodníku a město přeneslo toto riziko na zhotovitele. Zhotovitel to udělal na své riziko a zavázal se i k záruční době. Od 25.1.2018 začne zhotovitel sjednávat na své finanční náklady nápravu nepřípustného stavu. Zástupci města by v tomto stavu chodník nikdy nepřevzali a nepřevezmou.

   Děkuji za připomínky

   Pavel Soukup
   Městský úřad Mimoň

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *