Napište nám

autor: | 16. května 2014 | 473 komentáře(ů)

Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že rubrika „Napište nám“ neslouží jako diskuzní fórum.
Zveřejňovány budou pouze dotazy a odpovědi týkající se činnosti úřadu, správy a údržby majetku, upozornění na vandalismus, dotazy týkající se plnění rozpočtu, plánovaných investic apod. Děkujeme za pochopení.
Novotný Petr

Dobrý den. Na konci posledního Zastupitelstva Starosta oznámil, že Město, resp. Komunálka prohrála soudní spor s bývalým ředitelem Komunální společnosti. Můžete občany Mimoně informovat konkrétněji?
Např. kdo podával trestní oznámení a za jakým účelem, jaký byl verdikt soudu, jaké byly náklady řízení a kdo tyto náklady zaplatí, zda bude město požadovat náhradu škody po podavateli trestního oznámení apod.

Dobrý den, pane Novotný. Nebylo podáno trestní oznámení, ale bylo vedeno řízení před občanským soudem. Nové představenstvo MK, a.s. jednalo podle zákona o korporacích, neboť se musí chovat jako řádní hospodáři, aby se nedostali do potíží se zákonem. Bývalému řediteli MK, a.s. bylo za rok vyplaceno na odměnách přes 530 tis., a tak se ani nemůžeme divit, že došlo na podání podnětu na zahájení řízení před občanským soudem. Možná byste se měl zeptat svých spolustraníků z Mimoňské obrody, proč jim takové odměny vyplatili, když majetek MK, a.s. klesl o víc jak 50 milionů, nájemníci mají plesnivé byty, střechami jim teče… Číst vice »

Jaromír Plíva

Dovolím si jako člen představenstva zaniklé a.s. MK Mimoň zareagovat. Minulé představenstvo ve složení pán Jirutka, Zubko, Starý, Chýle na svém úplně posledním zasedání představenstva schválilo v mimořádném bodě mimo program odcházejícímu řediteli MK na vlastní podnět odstupné ve výši desetinásobku základní měsíční mzdy. Při prodloužení smlouvy až do jejího konce i přes neustále se opakující se dotazy zda po odchodu ředitele MK nás nečeká nějaký kostlivec ve skříni jsme jako představenstvo byli ubezpečováni, že ne. Bohužel opak byl pravdou a několik minut před ukončením pracovního poměru nám odcházející ředitel oznámil, že mu bylo schváleno toto odstupné. Rozhodnutím představenstva na… Číst vice »

David B. Pastusiak

Dobrý den,
proč nejsou na strankách žádné informace o uzavření sběrneho dvoru (týdenní dovolená)? Dnes jsem tam zbytečně jel a jak jsem koukal, tak i mnoho lidí přede mnou, kteří ale nebyli slušní jako já a svůj odpad zanechali u plotu – je tam pěkná hromada… Dalo se tomu aspoň částečně zabránit, kdyby tato informace zde nechyběla.

Dobrý den,
informace na stránkách je od 22.listopadu 2019 zveřejněna v aktualitách v tomto znění:

OMEZENÍ PROVOZU SBĚRNÉHO DVORU V MIMONI
od Administrator_1 | 22. listopadu 2019 | Informace

Ve dnech 28., 29., 30.11.2019 bude sběrný dvůr UZAVŘEN z důvodu probíhající inventury.

Od 9. do 14.12. a od 22.12. do 1.1. bude ZAVŘENO

V době uzavření sběrného místa zde NEBUDE přistaven žádný kontejner.
Naplánujte si cestu s odpady na dny, kdy bude otevřeno.
V případě nejasností volejte na sběrnu tel: 724 265 670.

David B. Pastusiak

Čekal jsem, že takové informace budou přímo na stránce týkající se sběrného dvora, ne každého napadne listovat v aktualitách…

Ano, máte pravdu, že informace zapadla do starších příspěvků a hůře se hledala. Na stránce sběrného dvora jsou však zveřejněné pouze stále informace, což uzavření není. Na základě této Vaší negativní zkušenosti zkusíme nepřehlednost vylepšit.
Děkujeme za Váš podnět.

G. Ježková
správní odbor

lenka

Dobrý den ,mohli byste prosím upravit stránku akce v tomto měsíci? V okamžiku kdy ji rozkliknu se zobrazí jednotlivé akce s datem vkladu .Bylo by myslím lépe ,aby se rovnou zobrazilo datum konání . Děkuji Lenka

Novotný Petr

Dobrý den. Tento týden bude Zastupitelstvo Mimoně schvalovat mj. materiály k převodu jmění Mimoňské komunální. Zastupitelé budou schvalovat i níže uvedený odstavec. Můžete toto znění okomentovat a vysvětlit? Děkuji.
Zastupitelstvo města Mimoň nevyžaduje seznámení se změnami jmění zúčastněné společnosti, ani nežádá informace,
které se týkají ostatních osob zúčastněných na přeměně, ani nepožaduje přezkoumání projektu převodu jmění znalcem.
Zastupitelstvo města Mimoň se vzdává práva na zaslání všech dokumentů stanovených zákonem o přeměnách pro
převod jmění

Dobrý den,
pokud chcete znát odpovědi, přijďte na Zastupitelstva města Mimoň, kde bude přítomen právník, který sepisoval toto usnesení a zde Vám bude vše vysvětleno.
K otázkám na body ZaMě jsou k dispozici zastupitelé na zastupitelstvu v diskuzi.

Petr Král
starosta

Martin Martinček

Dobrý den,
chtěl bych touto cestou upozornit a současně poprosit o pomoc pro opuštěná koťata, která přežívají v polorozpadlém domě čp. 139 na rozmezí ulic Svébořická a Hvězdovská (dle katastru nemovitostí je tento dům ve vlastnictví města Mimoň). Jedná se o dvě koťata a velkou kočku, pravděpodobně jejich matku. Již asi měsíc je s lidmi z okolí přikrmujeme.
Prosím o reakci, jak je možno ze strany městského úřadu pomoci.
S pozdravem
Martin Martinček

Dobrý den,
děkujeme za Vaše upozornění. Informace byla předána strážníkům MěPol, kteří již dnes provedli kontrolu na místě. Výsledek zjištění bude předán k dalšímu řešení.

Gabriela Ježková
referent správního odboru

Milan

Zajímám se o kompostér.Ještě platí ta nabídka z před několika měsíců? Mohli byste případně poskytnout bližší informace?

Dobrý den,

Před několika měsíci byl zjišťován zájem ze strany občanů o kompostéry. Jednalo se o prvotní podklady pro přípravu žádosti o dotaci z OPŽP, která je připravována ve spolupráci s Mikroregionem Podralsko. Tyto podklady jsem již předala ke zpracování. Z těchto důvodů již nepřijímám další nové zájemce o kompostér. V případě zájmu si mohu vzít kontakt pro případ, že by někdo z přihlášených občanů o kompostér neměl zájem. Pouze tedy jako náhradník. Přihlásilo se 125 zájemců a již mám evidovaných 7 náhradníků.
Kompostéry budeme přidělovat, pouze pokud získáme dotaci, předpokládáme v roce 2020.

Jaroslava Vítková, DiS.
referent ŽP