Napište nám

Zde se můžete ptát na vše, co Vás zajímá.

273 komentářů na stránce Napište nám

 1. Václav Šmíd

  Dobrý den pane starosto a zastupitelé města,
  Musím se touto cestou již ozvat proti drobné kriminalitě, ale velmi nepříjemné, která nám skoro pravidelně s novými nájemníky domů na Pražské ulici
  znepříjemňuje bydlení.
  Nejsem rodilý Mimoňák, ale bydlím tu i s rodinou přes
  20 let.
  Pravidelně se nám (a i sousedům) stává, že v době letních prázdnin, kdy sem přijedou trávit příbuzní i děti těchto našich „ne“přizpůsobivých občanů“ naruší i noční klid ve tři hodiny ráno.
  Mám příklady z vlastní zkušenosti.
  Před xxx lety mi vhodili petardu do otevřeného okna v prvním patře (šetřeno policií)nic.
  Před xx lety samozřejmě v době prázdnin proletěli uličkou s nějakými latěmi a roztřískali mi okna i sousedce v přízemí.(šetřeno policií)nic.
  Platím ze svého.
  Instaloval jsem na dům kameru (imitaci) zatím to pomohlo až do včera, kdy sousedovi cca 15 metrů od našeho domu rozbily boční okno od auta a utíkali uličkou před naším domem,takže vědí, že je nic nenatáčím.
  Co s tím??????

 2. Karel

  Dobry den. Nevim, zda svůj dotaz směřovat na odbor kultury či na volené zástupce. Přemýšlel jiz někdo nad tím, co může lákat turisty do našeho města? Když nad tím uvažuji já, tak nic. Proč nevyužijeme potenciál cykloturistiky, vodáctví, blizkosti Jestědu, Máchova jezera a vůbec dalších zajímavých míst? Proč by město nemohlo investovat do pořízení např chatek na koupališti? Není snad škoda, ze pokud za námi přijedou hosté, nemám je kam vzít na oběd, nemají kde přespat? Mimoň je krásné místo pro žití, ale ne lákavé pro turisty. Uvažuje se o nějaké propagaci, novinkách pro nalákání turistů? Děkuji za odpověď, Karel

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   Již od roku 2005, kdy město získalo dotaci na rozvoj cestovního ruchu v Podralsku, se aktivně snažíme posilovat povědomí u široké veřejnosti o Mimoni. Mimoň není tradiční rekreační oblastí jako Hamr na Jezeře, Hradčany a Doksy. V roce 2006 město zřídilo Turistické informační centrum, které od té doby spolupracuje o okolními infocentry, s turistickým regionem Českolipsko, s Libereckým krajem, vytváří propagační materiály o Mimoni, navštěvuje veletrhy cestovního ruchu a mnoho dalšího. Za tyto roky počet turistů v našem městě několikanásobně narostl. Z hlediska památek město opravdu až tak lákavé pro turisty není, ale na druhou stranu to málo, co nám zůstalo, město opravilo a turistům úspěšně nabízí. Ať již je to Poutní cesta Mimoní, areál kaple Božího hrobu, kde město zařizuje přes sezonu průvodcovskou službu a pořádá pravidelné koncerty, nebo Městské muzeum s galerií J.A.Pacáka, které láká turisty na zajímavé výstavy a které např. minulý rok mělo návštěvnost přes 10 tis. návštěvníků.
   Město Mimoň stavíme jako výchozí město pro okolní pěší turistiku, ale hlavně cykloturistiku a vodáctví po řece Ploučnici. Jak vyplývá z předchozího, potenciál turisticky atraktivního okolí využíváme, myslíme, že je to nejlépe vidět v sezonně na řece Ploučnici. V informačním centru jsou k dispozici cyklomapy s tipy na výlety, vodácký průvodce po Ploučnici a mnoho dalšího. Propagace probíhá na internetu, v turistických časopisech, přes okolní informační centra, atd.
   Je pravda, že ubytovací kapacity v Mimoni chybí. Na druhou stranu město Mimoň zřídilo v roce 2015 apartmán pro ubytování. Město se zaměřuje na zlepšení stavu koupaliště, pronajalo zde část objektu pro bufet, má zájem posílit turistický potenciál realizací cyklostezky, o kterou usiluje ve směru na Noviny pod Ralskem a následně na Hradčany. O ubytovací a stravovací služby se musí postarat živnostníci.

   Odbor kultury a Ing. Baloun

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *