Napište nám

autor: | 16. května 2014 | 534 komentáře(ů)

Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že rubrika „Napište nám“ neslouží jako diskuzní fórum.
Zveřejňovány budou pouze dotazy a odpovědi týkající se činnosti úřadu, správy a údržby majetku, upozornění na vandalismus, dotazy týkající se plnění rozpočtu, plánovaných investic apod. Děkujeme za pochopení.
534 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
18.9.2020 9:14

Dobrý den, rádi bychom se jako firma realizující demolice dostali do podvědomí Vašeho města, kde se prý plánují další demolice vojenských objektů. Bylo by možné nám na email zaslat nějaké informace o tom, kdy se plánuje další projekt v tomto oboru, prosím? Předem děkuji za odpověď. František Drešer

Editor
18.9.2020 10:42

Dobrý den,
ve městě Mimoň plánujeme jednu demolici rodinného domu v ulici Hvězdovská. Na demolici bude vypsáno výběrové řízení během příštího roku.

Petr Král
starosta města

Pelpa
16.9.2020 13:36

Dobrý den,
nebylo by prosím možné dát popelnice na bioodpad i do Malé ulice nebo ke Compagu? I lidé ve středu města totiž mají zahrádky… Děkuji.

Editor
16.9.2020 14:09
Reply to  Pelpa

Dobrý den,
Nádoby na bioodpad již letos navyšovány nebudou. Jedná se o zkoušku, zda tento systém bude fungovat a odpady nebudou znečištěné.
Jsem ráda, že první svoz dopadl výborně a v nádobách byl jen bioodpad.
Od jara 2021 předpokládám rozšíření sběrné sítě. Své návrhy na umístění můžete zasílat přímo na vitkova@mestomimon.cz .

Jaroslava Vítková, DiS.
referentka odboru výstavby, dopravy, zemědělství a ŽP

Novotný Petr
7.9.2020 21:40

V mimoňském zpravodaji září 2020 je zajímavý článek o záměru města prodat pozemky bývalého prasečáku pod cenou. Jakým způsobem může občan Mimoně nahlédnout do smlouvy a jejich příloh, aby si udělal obrázek o pravdivosti tohoto tvrzení?

Editor
8.9.2020 7:46
Reply to  Novotný Petr

Dobrý den,
na tento záměr budou vytvořeny 2 smlouvy, které se musí prolínat, a to Smlouva budoucí a Smlouva kupní. Obě smlouvy budou zveřejněny na ofic. webu města nebo na neofic. stránkách p. Kolaříka..

Petr Král
starosta

Zuzana
30.8.2020 15:47

Dobrý den, měla bych dotaz za rodiče dětí, které jezdí na koloběžkách a penyboardech na chodnících na horním Sídlišti pod Ralskem. O prázdninách bylo síliště na sídlišti spousta dětí na koloběžkách a penyboardech. Je hezké, že se staví nové dětské hřiště, ale ty jsou jen pro menší děti. Větší děti v Mimoni nemají žádně vyžití, jen se flákají venku, a chodí od ničeho k ničemu. Tento sport děti baví a jelikož Mimoň nemá žádnou vhodnou volnou plochu (skatepakr, bikepark), tak jezdí na chodnících a silnicích, není to bezpečné, jak pro děti, tak pro chodce.Okolni města, Nový Bor, Běla pod Bezdězem,Česká… Číst vice »

Editor
31.8.2020 10:39
Reply to  Zuzana

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz.
Na tomto projektu se již pracuje delší dobu, nejdéle trvalo vybrat pozemek, aby to nikoho nerušilo a bylo to slučitelné s územním plánem. Vše je předdomluveno se stavebním úřadem, na konci července byl pozemek vybrán a nachází se v lokalitě za OD Penny u cyklostezky. Na začátku srpna byla zpracována studie firmou, která má velké zkušenosti s těmito typy sportovišť. S investicí se počítá v rozpočtu na příští rok, pokud bude schváleno ZaMě, tak na jaře by skatepark mohl být hotový.

Petr Král
starosta města

Zuzana
31.8.2020 14:31

Děkuji za odpověď velice mě a děti potěšila.

Verca
14.8.2020 11:53

Dobrý den chci se zeptat zda koupaliště v Mimoni bude nějak fungovat nebo už se na něj zanevrelo. Tenhle týden sem byla s dětmi každý den a brigadnici? Ti tam byli tak 15min. Je to hrozný. Nechápu proč všude jinde mají koupaliště a jen u nás v mimoni se na to kasle. Nechápu. Sakra tak s tím něco udělejte. Minulý rok každý den sem tam viděla pracovníky z mijany a šlo to. Bylo to úplně super a letos? Ostuda hadr

IMG-20200814-WA0004.jpg
Markéta
14.8.2020 12:26
Reply to  Verca

Dobrý den, ano, brigádníci byli jen jeden den, zrovna když tam byla paní Konopiská, a moc toho teda nepředvedli. Poté co oděšla, oděšli taky se slovy, že makají jen do 12. Každý den to tam vybíráme, aby se děti mohli vykoupat. Řasy jsou poházené na hromádkách okolo a brigádníky ani nenapadlo je sebrat, když už tam měli to kolečko. Takže všem co se chtějí na koupališti vykoupat, tak doporučuji síť sebou. 😉 Voda je jinak super.. škoda.

Editor
14.8.2020 13:45
Reply to  Verca

Na koupaliště v Mimoni se určitě „nekašle“, protože, jak již byla veřejnost informována v Mimoňském zpravodaji a na webu města, náš odbor připravuje projekt na stavbu nového koupaliště i se zázemím. V současné době spravuje koupaliště Zahradnictví Mimoň a je to pravděpodobně poslední sezóna přírodního koupaliště. Příští rok již bude zahájena stavba koupaliště nového.

Ing. Jaroslav Filek
vedoucí Odboru rozvoje města

Editor
14.8.2020 13:58
Reply to  Verca

Dobrý den, tak nejdříve k brigádníkům, které přes den nevidíte. Oni na koupaliště chodí ráno, kdy zde nejsou ještě lidé a snaží se jej čistit. Já musím říci, že jsem rád, že voda vydržela čistá pomalu do půlky srpna, kdy loni se touto dobou koupaliště začalo vypouštět, protože kvalita vody byla již neudržitelná. Loni se již voda počala kazit na konci června a tento proces se nedal již zastavit. Nyní se tedy voda zkazila, kdy zde začali biologické procesy, kterou jdou částečně zastavit chemii, kterou jsem oficiálně nesmíme dávat. Je to stejný případ jako, když napustíte doma bazén a nebudete… Číst vice »

Markéta
14.8.2020 14:37

Mohu se zeptat v kolik hodin tam chodí? Od pul 8 jsme nikoho nevideli.

Editor
17.8.2020 8:17
Reply to  Markéta

Dobrý den,
dle vyjádření paní ředitelky Zahradnictví Mimoň, p.o. pracovníci (brigádníci) pracují již od 6.00 hodin.
Jak jsem ale zmínil v předchozí odpovědi, řešením je celková obnova koupaliště, neboť nečistoty ze dna se nedají manuálně odstranit.

Petr Král
starosta města

Petr
17.8.2020 12:13

Dobrý den ,bylo by dobré ,aby nový bazén byl dostatečně velký /ne vždy se vyplatí šetřit/ .Mimoň má krásné okolí pro cyklisty ,sjízdnou řeku pro vodáky. A tak by mohlo vzniknout atraktivní koupaliště jak pro místní tak i pro turisty.

lenka
4.8.2020 10:09

Dobrý den ,co se to prosím v Mimoni děje ?Skupiny přibyvších nepracujících ,vulgárně napadají ostatní ,pořvávají do noci .Minulý týden jsem jela z práce , u Lva mu jedna taková skupina zatarasila silnici velmi hrubě pořvávala a posmívala se .

Editor
4.8.2020 12:10
Reply to  lenka

Dobrý den, pokud se mohu vyjádřit k Vaší situaci, která se Vám stala u restaurace Lev, tak Vám musím sdělit, že jste měla zavolat na linku 158, která by na místo vyslala hlídku policie. Poněvadž nevím, o který den se jednalo, tak jste také mohla zavolat na číslo městské policie, která by se na místo dostavila (slouží přes den do 19:00 hod a o víkendech má jen noční). Jinak pokud můžete určit místa, kde k uvedeným situacím dochází často nebo dokonce určit tyto osoby, tak mi je můžete sdělit i na můj email starosty kral@mestomimon.cz a já tam následně budu… Číst vice »

lenka
5.8.2020 14:36

Dobrý den ,děkuji za odpověď.Co se míst týká jedná se o oblast u kina ,Tesca ,potom u herny /baru p.Kaisera na Tyr.náměstí a dolní sídl.Pod R. Děkuji ,hezký den .

Editor
7.8.2020 12:13
Reply to  lenka

Děkujeme za upozornění, na které lokality se máme zaměřit. Tento poznatek bude předán Policii ČR i MěPol. Připravujeme vyhlášku o hluku v pohostinských zařízení, neboť i já jako občan jsem tímto hlukem obtěžován, neboť bydlím na Sídlišti pod Ralskem a nedaleko je noční podnik Billiard, tak že vím, o čem mluvíte.

Petr Král
starosta města

Novotný Petr
5.8.2020 23:11
Reply to  lenka

Dobrý den. Paní Lenka není bohužel jediná. Tento týden se stalo i jiné starší paní u mostu na náměstí okolo 19 hodiny. Nebyl jsem u toho, ale mám info od věrohodného občana.

0 0 vote
Article Rating