Napište nám

autor: | 16. května 2014 | 459 komentáře(ů)

Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že rubrika „Napište nám“ neslouží jako diskuzní fórum.
Zveřejňovány budou pouze dotazy a odpovědi týkající se činnosti úřadu, správy a údržby majetku, upozornění na vandalismus, dotazy týkající se plnění rozpočtu, plánovaných investic apod. Děkujeme za pochopení.
Novák

Proč zmizely telefonní budky po celém městě? Je nějaká náhrada za tyto automaty nebo alespoň některý zůstane? Bude tuto službu provozovat opět pošta jako v dobách předrevolučních nebo to zajistí nějaký nový operátor? Být odkázán čistě na mobilní sítě mi příjde dost neuvážené, řada občanů na tyto telefonní budky spoléhá a jsou jedinou možností komunikace.

Dobrý den, pane Nováku.
Bohužel umísťování tel. budek nespadá do kompetence města. Budky ve městě provozuje společnost O2 Czech Republic, a.s. Společnost pravděpodobně vyhodnotila, že nejsou dostatečně využívané, proto přistoupila k jejich rušení. Ve městě jsou nyní k dispozici budky např. naproti kinu nebo na náměstí. Jejich náhrada se neplánuje.

Petr Král
starosta města

Dana

Proč byla tak moc omezena provozní doba muzea??? Myslím, že na výstavy se chodí celý rok a možná i více v zimě, kdy není tolik venkovních aktivit.

Dobrý den,

V Letošním roce jsme se zaměřili na návštěvnost a hospodárnost muzea v zimních měsících a po vzoru ostatních muzeí jsme upravili otevírací dobu.
Věřím že zaměstnanci kultury připraví kvalitní „mimozimní“ program pro muzeum, který bude zajímavý jak pro dětské, tak dospělé návštěvníky.

J. Bizoňová

Petr Sedláček

Bohužel zde nelze přidat foto ale i tak se ptám, proč v den státního smutku 12.1.2019 nebyla na sídle Městského úřadu státní vlajka „na půl žerdě“, když na budově KD Ralsko bylo vše správně. Jedná se snad o pohrdání města ? Foto mohu kdykoliv dodat

Vážený pane, veškeré informace k vyvěšení státního a černého praporu jsme vám poskytli na sociální síti. Nicméně vám to shrnu ještě zde. Městský úřad v Mimoni nevyvěsil státní vlajku na půl žerdi, jelikož Městský úřad nedisponuje stožárem, na který se pomocí lanka vyvěšuje vlajka. Městský úřad má na budově pouze dva držáky na prapor, prapor je definován tak, že je navlečen rukávem na žerď, která je umístěna v držáku. Dle § 9, odst. h) zákona č. 352/2001 Sb., o užívání státních symbolů, v platném znění, není možné prapor vyvěsit na půl žerdi, to znamená, že na DKR byl prapor vyvěšen… Číst vice »

Petr Sedláček

Ještě prosím pane Bc o info, proč dne 12.10.2019, tedy v den státního smutku od cca 16.hodiny do 24:00 hodin nikde černá vlajka nebyla. A nestačí mi vysvětlení, že Vláda Čr takovou výzdobu pouze doporučuje. Čí byla iniciativa černý prapor během tohoto dne odstranit a českou vlajku tam ponechat?
Samozřejmě mi nejde o vlajky, ale o důstojnou reakci města k dní státního smutku, což v některých českých městech příkladně dokázali.

Vážený pane Sedláčku,

Vlajka, respektive prapor byl vyvěšen po dobu trvání pietních aktů pro zesnulého umělce. Po ukončení aktů byl černý prapor sejmut. Vzhledem k tomu, že vyvěšení bylo (jak píšete) pouze doporučením, tak i přesto město Mimoň prapor vyvěsilo po dobu pietních aktů. Důstojná reakce města byla umělci prokázána i tím, že bylo poskytnuto místo na Náměstí 1. Máje, kterou sloužilo jako pietní. Na závěr sděluji, že město Mimoň žádnou chybu neudělalo a zároveň důstojně vzdalo čest zemřelému umělci.

Bc. Matyáš Kabeš, Dis.
vedoucí správního odboru

Petr

Takže s logem ticho po pěšině a jedná velká blamáž? Stránky k tématu zmizely. Tomu říkám úroveň.

Dobrý den,
příspěvek v pohyblivém banneru byl zveřejněn od 11.6.-1.10.2019, kdy bylo ukončeno podávání přihlášek do této soutěže. Z tohoto důvodu příspěvek „zmizel“.
Aktuálně – vzhledem k mimořádnému počtu obdržených návrhů – vyhodnocuje kulturní komise Rady města došlé návrhy tak, aby 20 nejzajímavějších z nich bylo předloženo veřejnosti k hodnocení. Předpokládaný termín pro uveřejnění ankety je 14.11.2019.
Děkujeme za Váš dotaz.

Mgr. Bronislava Tvrzníková
tajemnice MěÚ Mimoň

Helena

Dobrý den , v červnu jsem psala do této rubriky o zřízení tzv.pítek na náměstí. Pan starosta odpověděl, že město o tom neuvažuje, a ejhle najednou se dočtu ve Zpravodaji že někdo toto vymyslel ?

Dobrý den,
o zřízení tzv. pítka jsme opravdu neuvažovali, ale v letošním roce vyhlásilo město Mimoň poprvé výzvu k zapojení veřejnosti do plánu i investičních akcí, a to prostřednictvím participativního rozpočtu.

Zřejmě se Váš nápad, který jste zveřejnila v komentářích, některým občanům zalíbil a zaslali jej jako svůj návrh na uskutečnění. Celkem byly podány 3 návrhy a dnes, 04.09.2019 v 16.00 hodin, v Domě kultury Ralsko v Mimoni budou návrhy prezentovány.

Zapojování veřejnosti prostřednictvím participativního rozpočtu bude probíhat i v dalších letech a budeme rádi za každý nový nápad či návrh.

Petr Král
starosta

Jana

Dobrý den,chtěla bych poprosit o úklid fotbalového hřiště s „umělou trávou“ pod Letnou …jsou tam poházené pet lahve a rozšlapané lupínky….je mi líto,že dnešní mladí nemají respekt k přírodě a k majetku jako takovému…občas vezmu nějakou plastovku při procházce lesem až ke koši…ale tohle potřebuje minimálně igelitový pytel s sebou….děkuji za vyřízení Prochazkova

Dobrý den p. Procházková,
děkujeme za Váš podnět, který byl předán vlastníkovi pozemku, tj. TJ Jiskra Mimoň.

G.Ježková
referent správního odboru