Napište nám

Zde se můžete ptát na vše, co Vás zajímá.

351 komentářů na stránce Napište nám

 1. Dana

  Říjnový zpravodaj by nebyl ??

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   v říjnu byl zpravodaj vydán, byl i v prodeji a na naše stránky byl již doplněn.
   Děkujeme za Váš dotaz.

   G.Ježková
   správní odbor

 2. lenka

  Dobrý den ,
  ráda bych se zeptala na nedokončenou opravu silnice + parkovacích ploch u bývalého Falconu.Z jakého důvodu jsou práce ukončeny a kdy budou pokračovat .Děkuji za odpověď.

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   Práce na parkovišti u Falconu jsou pozastaveny. V srpnu proběhla soutěž na dodavatele stavby a dokončení bylo plánováno na prosinec 2018.
   Jelikož nabídková cena díla přesáhla finanční částku alokovanou na tuto stavbu v rozpočtu města je stavba odložena. Je na novém zastupitelstvu v jakém rozsahu stavení práce schválí a zařadí do rozpočtu města na rok 2019.
   Zahájení stavebních prací je možné po schválení rozpočtu města na rok 2019.

   S pozdravem

   Pavel Soukup
   Městský úřad Mimoň

 3. Milan

  Na náměstí Julia Fučíka zmizelo několik smrků.Kam mám nahlásit krádež?

 4. Milan

  Dnes bylo na náměstí Julia Fučíka pokáceno několik vzrostlých smrků.Zajímá mě,kdo o tom rozhodl,z jakého důvodu a kdo to provedl.
  Dopředu nebylo nikde nic oznámeno,takže to vypadá na skoro spikleneckou akci.

  • Administrator_1

   Dobrý den.
   Kácení bylo provedeno na základě rozhodnutí o povolení kácení č.j. MUMI 8049/2018 ze dne 15.10.2018. V tomto rozhodnutí bylo ke kácení povoleno mimo smrků na Fučíkově náměstí i několik smrků v sídlišti U Nemocnice. Důvodem ke kácení bylo napadení stromů kůrovcem. Stromy, které se kácely měli již částečně opadané jehličí. V takovém případě nemá smysl strom opatrovat a čekat až se kůrovec pomnoží a poletí napadnout další stromy. Pro informaci, ke kácení je povolen i čtvrtý smrk na náměstí stojící samostatně, je také napadený, ale vyčkáváme s kácením dokud vypadá alespoň trochu slušně. Stejně jsme postupovali i na sídlišti U Nemocnice, kde jsme káceli na etapy.
   Pokud nechceme přijít o všechny smrky ve městě musíme postupovat rychle. Jak je vidět na fotografii z místa kácení, byly smrky značně napadené kůrovcem.
   Kácení provedla příspěvková organizace města, Zahradnictví Mimoň.

   Jaroslava Vítková, DiS.
   referentka OVDZ a ŽP

 5. Martin Chour

  Dobrý den,
  kde se nacházel původní kostel nejsvětější Trojice? Dočetl jsem se, že byl někde u kina? Byl to ten původní dřevěný kostel, který byl zbořen a místo něj postaven kostel sv. Petra a Pavla nebo jiný?

  děkuji

  • Administrator_1

   Dobrý den,
   kostelík Nejsvětější trojice se nacházel naproti kinu, tam kde je dnes pomníček lazaretu války 1866, byl zbouraný v roce 1612.
   S kostelem sv. Petra a Pavla neměl nic společného.

   Lenka Proboštová, DiS.
   Městské muzeum a Turistické informační centrum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *