Správní odbor

Správní odbor kontakty
Správní odbor – oddělení rodiny a sociálních záležitostí – kontakty

Charakteristika správního odboru

Zajišťuje v přenesené působnosti výkon státní správy na úseku matričního úřadu, evidence obyvatel, přestupková řízení, vydává nařízení města, vykonává sociálně právní ochranu dítěte pro obce, opatrovnictví, výkon sociální práce pro hmotnou nouzi, poskytování sociálního poradentsví pro cílové skupiny, vede agendu shromažďování, veřejných sbírek a Czechpointu, plní úkoly na úseku sčítání lidu, domů a bytů, zajišťuje volby.

V rámci samostatné působnosti přiděluje čísla popisná a orientační, provádí označení názvů ulic a jeho částí, dotace z rozpočtu města, spolupracuje se školskými zařízeními, zajišťuje občanské obřady, sociálně právní ochranu dítěte pro město Mimoň, ustanovení zvláštního příjemce dávek, preventivní činnost, komunitní plánování sociálních služeb ve městě, vede agendu stížností a podmětů občana, místních symbolů a plní úkoly na úseku požární ochrany, vyřizuje žádosti dle zákona o svobodném přístupu k informacím, vydává obecně závazné vyhlášky, provádí veřejnoprávní kontrolu a volby do zastupitelstev obce.

V rámci servisu městského úřadu zajišťuje spisovou službu a archivaci, zabezpečuje řádný chod úřadu.

Pro zajišťování informovanosti občanů vede webové stránky města, úřední desku a vyhlašuje městským rozhlasem.

Adresa: Mírová 120, 471 24 Mimoň III, budova „A“

Eva Kolaříková Vedoucí odboru kolarikova@mestomimon.cz 487 805 059
Mgr. Vendulka Böhmová matrika, školství, dotace z rozpočtu města bohmova@mestomimon.cz 487 805 056
Bc. Gabriela Ježková Referent, podatelna, výpravna, evidence obyvatel, Czech Point jezkova@mestomimon.cz 487 805 001