Správní odbor – oddělení rodiny a sociálních záležitostí

Oddělení rodiny a sociálních záležitostí se zabývá širokým spektrem činností, které jsou zaměřeny nejen na občany Mimoně, ale i na občany okolních obcí. Zajišťuje jak výkon státní správy v přenesené působnosti, tak výkon v samostatné působnosti.

V rámci přenesené působnosti zajišťuje sociálně-právní ochranu dětí pro obce, se kterými je uzavřena veřejnoprávní smlouva, výkon opatrovnictví, výkon sociální práce pro hmotnou nouzi, poskytování sociálního poradenství pro cílové skupiny sociální práce ve všech oblastech.

V samostatné působnosti zajišťuje výkon sociálně-právní ochrany dětí pro město Mimoň, ustanovení zvláštního příjemce dávek, preventivní činnost, komunitní plánování sociálních služeb ve městě, poskytování dotací z rozpočtu města.

Adresa: Mírová 121, 471 24 Mimoň, 1. patro – správní odbor, oddělení rodiny a sociálních záležitostí

Jméno Funkce Email Telefon
Lenka Dzurová Vedoucí oddělení – opatrovnictví, dotace z rozpočtu města dzurova@mestomimon.cz 487 805 057
Bc. Kateřina Kapičková Sociální pracovnice pro hmotnou nouzi, sociálně právní ochrana dětí kapickova@mestomimon.cz 487 805 054