II. kolo dotačního programu Dešťovka

Státní fond životního prostředí ČR by rád občany informoval, že stále přijímá žádosti o dotace na zachytávání dešťové vody pro zálivku zahrady či splachování toalet. Abychom majitelům rodinných domů cestu k dotacím ještě více zjednodušili, připravili jsme pro ně názornou pomůcku – vyplněné vzorové žádosti a vzory dalších základních dokumentů, které jsou potřeba k získání dotace.
Mezi dokumenty je zařazena i souhrnná informace (vypracovaná na základě skutečně realizovaných projektů) o tom, jaké náklady, úspory a návratnost mohou dotované systémy domácnosti přinést. Přehled využijí zejména ti zájemci, kteří nad pořízením systému na hospodaření s dešťovou vodou teprve uvažují.

Základní informace

Krok za krokem k získání dotace

https://www.sfzp.cz/soubor-ke-stazeni/61/18352-destovka_plakat_a4_obce_mesta_11_2017.pdf

Nově zveřejněné vzorové dokumenty se týkají dvou podporovaných systémů, o které je mezi žadateli největší zájem. Jedná se o kombinovaný systém využívající dešťovou vodu na zalévání zahrady i splachování v domácnosti a o nejjednodušší systému využívající dešťovou vodu pouze k zalévání zahrady. Všechny vzory formulářů jsou k dispozici na adrese:
https://www.sfzp.cz/sekce/912/vzorove-dokumenty/

 

Tento článek byl zveřejněn v kategorii Doporučené, Informace, Město a úřad, Občan a podnikatel. Přečteno: 95x

Komentáře jsou zakázány.